Slavné hollywoodské herečky, jejichž matky zazářily dávno před nimi | Ženy.cz
 


Slavné hollywoodské herečky, jejichž matky zazářily dávno před nimi

2. července 2020 • 06:00
Laura Dern s maminkou • Foto: Profimedia.cz

Že má Kate Hudson za mámu Goldie Hawn nebo že Dakota Johnson je dcerou Melanie Griffith, ví asi každý. Ale málokdo tuší, že i následující herečky se narodily do slavné náruče.

Uma Thurman a Nena von Schlebrügge

Uma Thurman, která letos oslavila padesátiny, má už svou následovnici – její dcera Maya hrála třeba v seriálu Stranger Things nebo ve filmu Tenkrát na Západě. Tarantinova múza má ale také maminku Nenu, které nejenže po otci koluje v krvi modrá krev, ale také byla v 50. a 60. letech známou modelkou, která se několikrát objevila na titulce Vogue. Mimochodem, než se provdala za svého současného manžela, tibetologa a profesora Kolumbijské univerzity, Roberta Thurmana, byla Nena von Schlebrügge (79) rok vdaná za spisovatele Timothyho Learyho. Kromě Umy má další tři děti a dnes se věnuje psychoterapii a záchraně tibetské kultury.

Gwyneth Paltrow a Blythe Danner

Ani Gwyneth Paltrow nespadla do Hollywoodu z čistého nebe. Známou a oblíbenou herečkou byla totiž i její maminka Blythe Danner (v roce 2003 si spolu dokonce zahrály ve filmu Sylvie). Původně divadelní herečka Blythe se u filmu nemohla dlouho prosadit, tento zlom přišel až na přelomu 70. a 80. let. O dekádu později si ji oblíbil Woody Allen, který ji obsadil do několika svých filmů a aktivní byla i v pozdějších letech, kdy už se rozjížděla kariéra Gwyneth. U nás Blythe Danner (77) známe třeba z filmu Fotr je lotr (a obou pokračování), kde hrála manželku Roberta de Nira, a také ze seriálu Will a Grace. 

Laura Dern a Diane Ladd

Na sto dvacet filmových a televizních rolí má na svém kontě herečka Diane Ladd (87), mimochodem maminka Laury Dern. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Nejspíš proto, že Diane byla vysloveně herečkou vedlejších rolí (za jednu z nich, ve filmu Alice už tu nebydlí, dostala v roce 1976 cenu BAFTA). A ve vedlejší roli sekundovala dokonce i své do hlavní role obsazené dceři – šlo o film Popínavá růže z roku 1992 (obě si tehdy vysloužily nominaci na Oscara, ale žádná ji neproměnila). Laura si musela počkat až do letošního roku, kdy si odnesla zlatou sošku za film Manželská historie.

Zoë Kravitz a Lisa Bonet

Vzpomínáte si na seriál Cosby show? Jednu z dcer početné černošské rodiny tehdy ještě skandály nepošpiněného komika Billa Cosbyho hrála Lisa Bonet (52). I když Lisina kariéra splaskla dříve, než mohla vyletět ke hvězdám, a role Denise Huxtable zůstala její nejznámější, díky dalším členům své rodiny se těší nové vlně zájmu – však považte, exmanželem Lisy je Lenny Kravitz, s nímž má dceru Zoë (a Zoë má tak jedny z nejvíc cool rodičů na planetě). Známým je rovněž Lisin druhý manžel, Jason Momoa (Hry o trůny, Aquaman), s nímž má dvanáctiletou a jedenáctiletou dceru.

Fotogalerie: Slavné herečky a jejich kdysi slavné maminky

Fotogalerie

16 fotografií

Klíčová slova:  herečkymatky a dcery
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy