Slavné hollywoodské herečky, jejichž matky zazářily dávno před nimi

9. května 2021 • 06:00
 • Že má Kate Hudson za mámu Goldie Hawn nebo že Dakota Johnson je dcerou Melanie Griffith, ví asi každý. Ale málokdo tuší, že i následující herečky se narodily do slavné náruče.

  Uma Thurman a Nena von Schlebrügge

  Uma Thurman, která letos oslavila padesátiny, má už svou následovnici – její dcera Maya hrála třeba v seriálu Stranger Things nebo ve filmu Tenkrát na Západě. Tarantinova múza má ale také maminku Nenu, které nejenže po otci koluje v krvi modrá krev, ale také byla v 50. a 60. letech známou modelkou, která se několikrát objevila na titulce Vogue. Mimochodem, než se provdala za současného manžela, tibetologa a profesora Kolumbijské univerzity, Roberta Thurmana, byla Nena von Schlebrügge (80) rok vdaná za spisovatele Timothyho Learyho. Kromě Umy má další tři děti a dnes se věnuje psychoterapii a záchraně tibetské kultury.

  Tip na video: Připomeňte si nejdůležitější momenty ze života Miloše Formana.

  Uma a Nena Thurmanovi Uma a Nena Thurmanovi Autor: Profimedia.cz
 • Gwyneth Paltrow a Blythe Danner

  Ani Gwyneth Paltrow nespadla do Hollywoodu z čistého nebe. Známou a oblíbenou herečkou byla totiž i její maminka Blythe Danner (v roce 2003 si spolu dokonce zahrály ve filmu Sylvie). Původně divadelní herečka Blythe se u filmu nemohla dlouho prosadit, tento zlom přišel až na přelomu 70. a 80. let. O dekádu později si ji oblíbil Woody Allen, který ji obsadil do několika svých filmů, a aktivní byla i v pozdějších letech, kdy už se rozjížděla kariéra Gwyneth. U nás Blythe Danner (78) známe třeba z filmu Fotr je lotr (a obou pokračování), kde hrála manželku Roberta de Nira, a také ze seriálu Will a Grace. 

  Gwyneth Paltrow s maminkou Blythe Danner Gwyneth Paltrow s maminkou Blythe Danner Autor: Profimedia.cz
 • Laura Dern a Diane Ladd

  Na sto dvacet filmových a televizních rolí má na svém kontě herečka Diane Ladd (85), mimochodem maminka Laury Dern. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Nejspíš proto, že Diane byla vysloveně herečkou vedlejších rolí (za jednu z nich, ve filmu Alice už tu nebydlí, dostala v roce 1976 cenu BAFTA). A ve vedlejší roli sekundovala dokonce i své do hlavní role obsazené dceři – šlo o film Popínavá růže z roku 1992 (obě si tehdy vysloužily nominaci na Oscara, ale žádná ji neproměnila). Laura si musela počkat až do roku 2020, kdy si odnesla zlatou sošku za film Manželská historie.

  Laura Dern a Diane Ladd Laura Dern a Diane Ladd Autor: Profimedia.cz
 • Zoë Kravitz a Lisa Bonet

  Vzpomínáte si na seriál Cosby Show? Jednu z dcer početné černošské rodiny tehdy ještě skandály nepošpiněného komika Billa Cosbyho hrála Lisa Bonet (53). I když Lisina kariéra splaskla dříve, než mohla vyletět ke hvězdám, a role Denise Huxtable zůstala její nejznámější, díky dalším členům své rodiny se těší nové vlně zájmu – však považte, exmanželem Lisy je Lenny Kravitz, s nímž má dceru Zoë (a Zoë má tak jedny z nejvíc cool rodičů na planetě). Známým je rovněž Lisin druhý manžel, Jason Momoa (Hry o trůny, Aquaman), s nímž má třináctiletou a dvanáctiletou dceru.

  Zoë Kravitz a Lisa Bonet Zoë Kravitz a Lisa Bonet Autor: Profimedia.cz
 • Melanie Griffith a Tippi Hedren

  Podobně jako Uma Thurman i Melanie Griffith má nejen slavnou dceru (Dakota Johnson), ale i maminku, hvězdu Hitchcockova filmu Ptáci Tippi Hedren. Z té je nyní stále velmi šarmantní jednadevadesátiletá dáma, která si ve filmu zahrála ještě před pěti lety. Zajímavé je, že obě dámy, Tippi i Melanie, mají doma po jednom Zlatém glóbu a také to, že Hedren měla s Hitchcockem velmi problematický vztah. Po letech vyšlo najevo, že režisér, který ji kromě Ptáků obsadil i do filmu Marnie se Seanem Connerym, se vůči ní choval velice majetnicky – nikdo se herečky mimo natáčení nesměl ani dotknout a dokonce ji nesměla navštívit ani tehdy šestiletá Melanie.

  Melania Griffith a Tippi Hedren (2010) Melania Griffith a Tippi Hedren (2010) Autor: Profimedia.cz

  Fotogalerie: Slavné herečky a jejich kdysi slavné maminky

  Fotogalerie

  30 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy