.

. Zdroj: Profimedia.cz

Kaia, Lila, Leni: Jak dcery topmodelek dobývají módní svět

Cindy Crawford, Kate Moss a Heidi Klum – tři supermodelky, které zná celý svět, již vyslaly na stejnou profesní dráhu také své půvabné dcery. Budou stejně úspěšné, anebo čas ukáže, že první titulka Vogue v jejich případě nic neznamenala?

Kaia Gerber

Devatenáctiletá Kaia Gerber šla v modelingu bez oklik rovnou na vrchol. A těžko z toho vinit jen fakt, že její máma je slavná Cindy Crawford. Kaia sice podědila její rysy, výšku a know-how, ale jinak i ona byla pro tuto profesi doslova zrozena. Svou první přehlídku na fashion weeku v New Yorku šla jen pár dní po svých 16. narozeninách, což je pro modelky zákonná hranice. A už o rok později na British Fashion Awards získala prestižní ocenění Modelka roku. V osmnácti letech se také stala druhou nejmladší modelkou, která se objevila na titulkách „velké čtyřky“, tedy americké, britské, francouzské a italské Vogue (první nejmladší je Karolína Kurková).

Kaia Gerber a Cindy Crawford
Kaia Gerber a Cindy Crawford | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 3

Lila Grace Moss

Zatímco Cindy Crawford stála u zrodu fenoménu supermodelek v devadesátkách, Kate Moss již reprezentovala nový ideál krásy. Obě si ale dodnes s touto dekádou spojujeme jako největší ikony. Také Kate má svou věrnou následovnici, a to v osmnáctileté dceři Lile Grace. Lila debutovala na pařížském fashion weeku přehlídkou pro Miu Miu, a módní pamětníci tak zažili krásné déjà-vu – nejnovější kolekce totiž vychází z trendů, které Miu Miu představilo v roce 1996 a tehdy je prezentovala právě Kate Moss. Také Lila Grace má na kontě svou první samostatnou titulku Vogue, a to italskou. Už ve třinácti letech však pro stejný magazín nafotila cover se svou mámou Kate.

Lila Grace Moss a Kate Moss
Lila Grace Moss a Kate Moss | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 3

Leni Klum

Nejmladší z téhle trojky je šestnáctiletá Leni Klum, nejstarší dcera slavné Heidi. Společně se objevily na obálce lednového čísla Vogue Germany, a jak poznamenala Heidi, začínat takto je především neskutečné privilegium. Leni sní o práci modelky už od dvanácti, kdy dostala nabídku od značky Brandy & Melville, od své matky však dostala svolení až nyní. Uvidíme, jestli bude kariéra Leni tak přímočará jako v případě prvních dvou, zatím to vypadá, že se bude soustředit na německý trh (aktuálně nafotila lookbooky pro berlínský fashion week). Současně však Leni Klum aspiruje na dráhu influencerky – na Instagramu, kde ji sleduje již půl milionu followerů, neváhá zveřejnit klidně i své trápení s pupínky. Dobře ví, že fanoušci takovou upřímnost ocení.

.
. | Zdroj: Profimedia.cz