Herečky, které si zahrály princeznu Dianu. Byla mezi nimi i Češka!

Životní příběh princezny Diany nepřestává fascinovat. Nejnověji se do její role vtělila herečka Kristen Stewart, kterou uvidíme v životopisném snímku Spencer. A už první oficiální fotografie z filmového placu vypadá velice nadějně! 

Jen krátce po uvedení čtvrté řady seriálu Koruna (The Crown), ve které do děje vstupuje mladá princezna Diana v podání britské herečky Emmy Corrin, tu máme další Dianu! Tento týden byla totiž zveřejněna fotografie z připravovaného snímku Spencer, ve kterém Lady Di ztvárňuje Kristen Stewart. Na první dojem kontroverzní volba se nyní dočkává jen pochvalných ohlasů. Kristen, mimochodem v červeném kostýmku Chanel, totiž působí naprosto věrohodně!

Jak napovídá outfit z roku 1993, Stewart si zahraje Dianu ve fázi rozpadu vztahu s princem Charlesem. Pro mnohé fanoušky „královny lidských srdcí“ byla tahle volba doslova šokem, protože zatímco Diana působila noblesně a současně pokorně až stydlivě, Kristen je spíše punk. Od svého působení v teenagerském kultu se rozhodla odstřihnout, a to doslova – svou dlouhou tmavou hřívu nejprve shodila, poté odbarvila na blond, až v roce 2017 přišla na premiéru svého filmu Personal Shopper s krátkým ježkem.

Co však může Dianu a Kristen Stewart spojovat, jsou nejen památné blond sestřihy, ale i ona stydlivost. Kristen se ve starších rozhovorech pro magazíny Elle nebo Marie Claire svěřila, že v dospívání trpěla sociální úzkostí a panickými atakami. A Dianin věčně sklopený uhýbavý pohled si i po třiceti letech vybaví snad každý. Obě ženy spojuje také zájem paparazzi fotografů – ačkoli v případě Diany by se dalo hovořit o štvanici, která ji nakonec stála život. Ale ani Kristen Stewart nemá od dob Stmívání pokoj.

Chilský režisér Pablo Larraín stojí i za oceňovaným snímkem Jackie, ve kterém si hlavní roli zahrála Natalie Portman. Nejde vysloveně o životopisný snímek, film se zaměřuje zejména na pár nejdramatičtějších dní okolo atentátu na prezidenta Kennedyho – a prostor dostává právě jeho žena. V případě snímku Spencer, který se na počest Diany jmenuje dle jejího jména za svobodna, si Larraín vybral období první půlky 90. let, kdy se princezna definitivně rozhodla, že nechce být příští britskou královnou, ale sama sebou.

Právě v tomto vidí paralelu mezi princeznou a hollywoodskou hvězdou, kterou si vybral – obě si za cíl daly svou nezávislost, což Kristen mnohdy deklaruje i svým neuhlazeným, až zanedbaným vzhledem. Ze stejného důvodu ji však řada lidí nemůže jako příští Dianu skousnout. Ale nemělo by se zapomínat, že i Kristen Stewart má svou elegantní tvář, vždyť je múzou módního domu Chanel. A dle slov Pabla Larraína dokáže zahrát takřka cokoli. No, nechme se překvapit. Mezitím si můžete připomenout, které herečky ztvárnily Dianu v minulých letech. Věděli jste, že mezi nimi byla i Češka?

Příští princeznou Dianou bude herečka a múza módního domu Chanel Kristen Stewart

Fotogalerie: Herečky, které ztvárnily princeznu Dianu