Zase jsem celá lesklá a ulepená! Jak v létě zatočit s mastnou pletí?

3 min čtení

3 min čtení

Nedýchatelné vedro v MHD, pobíhání po městě a teploty atakující třicítku. Odvrácená strana léta o sobě dává vědět už teď a unavení jsme z toho nejen my, ale i naše pleť. Ofina se kvůli lesklému čelu stává nesnesitelnou a mastná T-zóna se objeví už po ranním příchodu do práce. Dá se této pleťové katastrofě předejít?

Na úvod je potřeba uvést, že svůj typ pleti nezměníte. Zaručený lék na to, jak z mastné pokožky vytvořit tu „normální“, či dokonce suchou, jednoduše neexistuje. Mnohem reálnější už ale je k péči, líčení i celkovému životnímu stylu přistupovat tak, aby pleť produkovala alespoň o něco méně mazu.

TIP NA VIDEO: Pět kroků k dokonale odlíčené pleti

Na mastné pleti není nic špatného a není dobré brát ji jako něco, čeho je potřeba se za každou cenu zbavit. Typ naší pleti ovlivňuje genetika, věk, hormony i roční období. Navíc maz naši pleť chrání před vnějšími vlivy a brání jejímu vysoušení. Pokud je ovšem jeho produkce zvýšená, může vést k ucpávání pórů, tvorbě pupínků, černých teček a k celkovému pocitu ulepenosti a lesklosti, který může být hlavně během léta jednoduše nepříjemný.

Jak z toho ven?

Určitě vás napadne, že si přece během dne stačí častěji přepudrovat nos a dát vlasy z čela pryč. Jistě, takové řešení je možné, ale berte jej spíše jako poslední záchranu než coby vyřešení příčiny. Způsobů, jak zredukovat tvorbu mazu, se nabízí podstatně více a jejich efekt vydrží rozhodně déle než jednu cestu přeplněnou tramvají či autobusem.

Jak dlouhodobě zatočit s mastnou pletí, se dozvíte v následujících kapitolách. >>>