Jennie Garth

Jennie Garth Zdroj: Profimedia.cz

Jennie Garth
Jennifer Garner
Jennifer Garner
Lenka Vlasáková
Selma Blair
27
Fotogalerie

Dara, Gwyneth i královna Letizia: 13 slavných žen, které letos oslaví 50

Coco Chanel a Cindy Crawford se ve svých známých citátech shodují na tom, že tvář, kterou máte ve dvaceti, je darem od boha, zatímco ta v padesáti je jen vaší zásluhou. Následující osobnosti dokazují, že ženy v tomto věku rozhodně nejsou na konci svých sil. Naopak – jsou nádherné, často na vrcholu kariéry a nezřídka teprve nedávno začaly nový život po boku nového muže. Jsou to ale i bojovnice, které zvládly různé nepřízně osudu.

Jennie Garth – 3. dubna

Jennie Garth si generace mileniálů bude navždy pamatovat jako Kelly z Beverly Hills. A nejen díky nostalgii: pravda je, že americká herečka nikdy ze stínu slavné role nevyšla (ostatně, komu z party BH 902 10 se to povedlo?). Garth má na kontě tři manželství; poprvé se vdávala ve dvaadvaceti, ale vztah vydržel jen dva roky. Se svým druhým manželem, hercem Peterem Facinellim, má tři děti. Naposledy se provdala v roce 2015 za herce Davida Abramse, kterého poznala na rande naslepo.

TIP NA VIDEO: Jaký byl život Shannen Doherty, představitelky Brendy z Beverly Hills?

Jennie Garth
Jennie Garth | Zdroj: Profimedia.cz

V roce 2009 se Jennie Garth médiím svěřila, že trpí vrozenou srdeční vadou (prolapsem mitrální chlopně), kvůli které musí být do konce života pod dohledem lékařů. Od mládí se potýká také s úzkostnou poruchou agorafobií, což je strach z otevřených prostranství.

Jennie Garth
Jennie Garth | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 13

Jennifer Garner – 17. dubna

I když Jennifer Garner brzy oslaví padesátku, pro generaci mileniálek je stále největší inspirací její postava z filmu Přes noc třicítkou (2004) – její pruhované mini šaty na ramínka se staly nejen oblíbeným halloweenským kostýmem, ale i party volbou na oslavu třicátin. Pozorní diváci si Jennifer všimli už ve velkofilmu Pearl Harbor (2001), kde ztvárnila jednu ze zdravotních sester. Na place se také seznámila se svým budoucím manželem Benem Affleckem, zamilovali se ale až při natáčení filmu Daredevil (2003). Ze vztahu vzešli tři potomci, nicméně idylu jednoho z nejzářivějších párů Hollywoodu ukončil v roce 2018 rozvod.

Jennifer Garner
Jennifer Garner | Zdroj: Profimedia.cz

Od té doby také herečka znovu randí, a to s byznysmenem Johnem Millerem. Před třemi lety se Garner stala nejkrásnější ženou světa podle magazínu People. Loni jsme ji na Netflixu mohli vidět v rodinné komedii Yes Day, nyní pod jeho vlajkou natáčí film The Adam Project, kde hraje po boku Ryana Reynoldse či Marka Ruffala.

Jennifer Garner
Jennifer Garner | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

Lenka Vlasáková – 27. dubna

Do klubu padesátnic letos přibude i jedna z nejobsazovanějších českých hereček Lenka Vlasáková. Výrazně na sebe upozornila už ve čtyřiadvaceti letech filmem Lea (1996) a za hlavní roli nemluvící dívky z východního Slovenska, kterou otec provdá za stárnoucího Němce, získala Českého lva. Vedle dramatických rolí se Vlasáková postupně uplatnila i v oblíbeném žánru romantických komedií, za Ženy v pokušení (2010) získala další nominaci na Českého lva.

Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková | Zdroj: Profimedia.cz

Absolventka DAMU je známá také z divadelních prken, aktuálně exceluje v divadle Palace, kde ji můžete vidět v hlavní roli komedie Plnou parou – společně s hereckým a životním partnerem Janem Dolanským, s nímž vychovává čtyři děti.

Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

Selma Blair – 23. června

Dáma s holí, která by mohla udělovat lekce elegance na červeném koberci – i to je dnes Selma Blair, herečka, která se v devadesátkách díky filmům Vřískot 2 a Velmi nebezpečné známosti (1999) připojila ke generaci tehdy vycházejích hvězd Sarah Michelle Gellar, Neve Campbell a samozřejmě Reese Witherspoon.

Selma Blair
Selma Blair | Zdroj: Profimedia.cz

V roce 2018 jí osud uštědřil tvrdou ránu: lékaři jí diagnostikovali roztroušenou sklerózu, kterou v té době nejspíš trpěla již patnáct let (jen své obtíže přisuzovala například skřípnutému nervu). V říjnu měl na Discovery+ premiéru dokument Introducing, Selma Blair, který mapuje její boj s chorobou včetně nejtěžších chvil. Herečka v něm podstupuje chemoterapii i transplantaci kmenových buněk, beznaděj střídá doufání, že to možná přece jen dobře dopadne a ona bude moci být co nejdéle se svým dnes desetiletým synem.

Selma Blair
Selma Blair | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

Sofía Vergara – 10. července

Časopis Forbes ji umístil na první místo nejlépe placených hereček roku 2020 – předstihla i Angelinu Jolie, Meryl Streep nebo Nicole Kidman. Doménou Sofíe Vergara je přitom seriál Taková moderní rodinka, který se během dekády rozrostl do jedenácti sérií. Kolumbijská rodačka, jež diváky okouzluje nejen tělesným šarmem, ale i humorem, září také jako porotkyně soutěže America's Got Talent nebo v osvětové kampani proti rakovině prsu návrhářky Stelly McCartney.

Sofia Vergara
Sofia Vergara | Zdroj: Profimedia.cz

Sama má přitom s nemocí osobní zkušenosti – v osmadvaceti překonala rakovinu hrtanu. V té době byla Sofía Vergara svobodnou matkou již devítiletého syna, s nímž ji svazuje velké pouto. V roce 2015 ji vedl k oltáři, když si brala herce Joea Manganiella.

Sofia Vergara
Sofia Vergara | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

Tami Stronach – 31. července

Jméno Tami Stronach vám možná nic neřekne, její ikonická filmová role ale bezesporu ano – kdo by nemiloval film Nekonečný příběh (1983) a dojemné scény mezi odvážným chlapcem Átrejem a moudrou dětskou císařovnou? Právě tu nezapomenutelně ztvárnila tato íránská rodačka, která se v roce 1981 s rodiči přestěhovala do Kalifornie. Zde si ji během dětského představení Medvídka Pú (Tami hrála Prasátko) všiml castingový režisér budoucího filmového megahitu.

Tami Stronach
Tami Stronach | Zdroj: Profimedia.cz

Sláva, kterou Nekonečný příběh jedenáctileté hvězdičce přinesl, byla nečekaná a masivní. Lidé ji sledovali i v okolí jejího domova, někteří muži posílali zásnubní prsteny. Není divu, že její matka nepřistoupila na účast v pokračování. Stronach se posléze přeorientovala na divadlo a zejména tanec. Dnes je vdaná a má desetiletou dceru Mayu.

Tami Stronach
Tami Stronach | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

Geri Halliwell – 6. srpna

Někdější divokost Ginger Spice je pryč. Geri Halliwell, dnes Horner, je opravdovou britskou dámou, kterou potkáte třeba mezi VIP hosty na finále Wimbledonu, na královské charitativní akci nebo na premiéře nejnovější bondovky No Time to Die. A také dámou v bílém, protože prakticky jinou barvu nenosí. Během své hudební kariéry, kterou začala jako členka Spice Girls a posléze v ní pokračovala sólo, prošla turbulentní změnou image. Ze sexy dračice se stala šlachovitá, vyhublá platinová blondýnka z klipu It's Raining Man, která odpovídala ideálům krásy z přelomu milénia.

Geri Halliwell
Geri Halliwell | Zdroj: Profimedia.cz

Není divu, že se pak Geri ztratila z očí a dlouho o ní nebylo ve světě slyšet. Jak se jí daří, jsme se dozvěděli až díky nedávným spekulacím o reunionu Spice Girls. V roce 2016 se provdala za Christiana Hornera, šéfa stáje Formule 1 Red Bull Racing. Dnes je spokojenou mámou dvou dětí, a jak prozradila v rozhovorech, právě mateřství ji dovedlo k usmíření s vlastním tělem.

Geri Halliwell
Geri Halliwell | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

Cameron Diaz – 30. srpna

Jednu z nejvýraznějších hereček své generace, Cameron Diaz, také letos čeká velkolepá oslava. Začínala jako modelka, jejím filmovým debutem byla Maska (1994) s Jimem Carreym. Pamatujeme si ji také z dalších devadesátkových filmových hitů, například z komedií Svatba mého nejlepšího přítele nebo Něco na té Mary je, kde poprvé ztvárnila hlavní roli. Rok 2000 přinesl remake Charlieho andílků a ikonické spojení Cameron s Lucy Liu a Drew Barrymore. Dodnes ji také milujeme ve filmu Prázdniny (2006), protože kdo by nechtěl v zapadlé anglické vísce natrefit zrovna na Judea Lawa (mimochodem letos už také padesátníka)?

Cameron Diaz
Cameron Diaz | Zdroj: Profimedia.cz

Ač byla v roce 2013 zvolena nejlépe placenou herečkou světa, z hollywoodských reflektorů se stáhla a od roku 2014 již nenatočila žádný film. Místo toho se stala propagátorkou zdravého životního stylu a její kniha The Body Book je světovým bestsellerem. V roce 2015 se provdala za hudebníka Benjiho Maddena a před dvěma lety jim náhradní matka porodila dceru Raddox.

Cameron Diaz
Cameron Diaz | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

Letizia Španělská – 15. září

Zatímco ve Velké Británii budou letos slavit čtyřicátiny vévodkyně Kate, Španělsko čekají padesátiny královny Letizie. Ta je obdivovaná nejen pro svou krásu a módní styl, ale i inteligenci. Vystudovala žurnalistiku a v roce 2000 získala dokonce cenu pro nejlepšího novináře mladšího třiceti let. O rok později reportovala o událostech 11. září přímo z Ground Zero.

Letizia Španělská
Letizia Španělská | Zdroj: Profimedia.cz

V roce 2002 se na večírku seznámila s princem Felipem, který patřil mezi nejznámější staré mládence. Padli si do oka a jejich láska vyvrcholila o dva roky později královskou svatbou, kterou nemohl ohrozit ani fakt, že Letizia již jednou vdaná byla. Letizia Španělská (dříve Ortiz) a Felipe VI. mají dvě dcery, princeznu Leonor (budoucí královnu) a infantku Sofii. Společně usedli na španělský trůn v roce 2014. Jak se ale říká, v každé rodině je něco: v roce 2007 přišla Letizia o sestru, která se předávkovala drogami. Felipeho švagr je zase odsouzen na pět let za zpronevěru a daňové podvody.

Letizia Španělská
Letizia Španělská | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

Gwyneth Paltrow – 27. září

Před padesáti lety se narodila i Gwyneth Paltrow, a to přímo do filmařské rodiny – herečkou je i její matka Blythe, otec Bruce byl zase filmovým producentem. V době, kdy zemřel, potkala filmová hvězda svého budoucího životního partnera Chrise Martina a on pro ni složil píseň Fix You. Ale to předbíháme. Paltrow na sebe poprvé výrazně upozornila jako partnerka Brada Pitta ve filmu Sedm (1995) a krásný pár tvořili několik let i v reálném životě. Za roli v dramatu Zamilovaný Shakespeare si v roce 1999 odnesla Oscara. Tohle období pro ni bylo vůbec plodné, vidět jsme ji tehdy mohli i ve filmech Emma, Srdcová sedma, Dokonalá vražda nebo Velké naděje.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow | Zdroj: Profimedia.cz

Devadesátková Gwyneth v koženém saku a s cigaretou se ovšem po roce 2000 proměnila ve vzorňačku s vyžehlenými vlasy a podnikatelku – v roce 2008 založila Goop, online magazín a později e-shop, kde herečka radí lidem s životním stylem a prodává luxusně rozmarné nesmysly, jako třeba svíčku s vůní vlastní vagíny. Z manželství s Chrisem Martinem vzešly dvě děti, dcera a syn, a také nový termín conscious uncoupling, kterým v roce 2014 mediálně mírnili svůj rozchod. Od roku 2018 je Gwyneth Paltrow opět vdaná – za producenta Brada Falchuka.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

Dita von Teese – 28. září

Může být burleska vysoké umění? Samozřejmě a už dvě dekády nás o tom přesvědčuje Dita von Teese, jejíž porcelánová tvář vůbec nepřipouští, že by jí mohlo táhnout na padesát. Její performance jsou umělecky jedinečné i díky tomu, že se odmala věnovala baletu a během vystoupení předváděla pointe de pied. Zájem o delikátní spodní prádlo u Heather Renée, jak zní její pravé jméno, propukl poté, co jí matka vybrala první podprsenku, bílou a bavlněnou, která dychtivou teenagerku dost zklamala. Z tátova Playboye znala korzety, krajku a podvazky, které záhy začala sama nosit.

Dita von Teese
Dita von Teese | Zdroj: Profimedia.cz

V osmnácti si nechala vytetovat svou slavnou pihu a ve třiceti už titulku Playboye opanovala ona sama. Stala se múzou punkových návrhářů, jako jsou Jean-Paul Gaultier, Vivienne Westwood nebo John Galliano, jejím fanouškem se stal i Marilyn Manson, kterého si v roce 2005 vzala a s nímž se o dva roky později šťastně rozvedla. Dnes brázdí svět se svým burleskním vystoupením Glamonatrix. 2. a 3. května navštíví i Prahu.

Dita von Teese
Dita von Teese | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

Dara Rolins – 7. prosince

Dara Rolins oslaví padesátku až skoro za rok, nicméně i ona spadá do tohoto výčtu. A za svůj život stihla opravdu hodně. Za první zářez do národního povědomí můžeme považovat duet s Karlem Gottem Zvonky štěstí, který nazpívala, když jí bylo pouhých dvanáct. V 80. letech koketovala s filmem, v devadesátkách se definitivně rozhodla pro hudbu. V roce 1998 se stala součástí funkového hudebního projektu Sexy Dancers, který založil Roman Holý a kde zpívala po boku Dana Bárty. Na přelomu milénia byla společně se Simonou Krainovou neodmyslitelnou součástí pražské klubové scény.

Dara Rolins
Dara Rolins | Zdroj: Profimedia.cz

Bezstarostná léta definitivně utnul rok 2010 a autonehoda, při níž zemřel muž a která je Dařinou třináctou komnatou. Výběrem životního partnera popová zpěvačka mnohé překvapila: stal se jím Matěj Homola z kapely Wohnout, s nímž má dceru Lauru. A i když se jejich vztah rozpadl, dnes dokážou fungovat jako rodina. Homola Daru podpořil i po hořkém rozchodu s rapperem Rytmusem, který zpěvačku v podstatě veřejně vymazal ze svého života. Dnes má Rolins novou lásku, fotbalistu Pavla Nedvěda, a kromě hudby zdatně podniká – nedávno například pod svou značkou Vermi by Dara představila novou denimovou kolekci.

Dara Rolins
Dara Rolins | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

Vanessa Paradis – 22. prosince

Tvář Lolity s charakteristickou mezírkou mezi zuby a nenucený šarm Francouzky, který inspiruje módní dům Chanel. To je i před padesátkou Vanessa Paradis, hudebnice a herečka, která na sebe poprvé upozornila ve čtrnácti letech písní Joe le taxi, která ji ze školní třídy katapultovala do světa dospělých umělců. Následovala filmová kariéra, v roce 1989 dostala za svou roli ve filmu Sňatek bez domova cenu César pro nejslibnější herečku. Později zazářila jako dcera Gérarda Depardieua ve filmu Elisa (1995) a filmové tatínky jí ztvárnili i Jean Paul Belmondo a Alain Delon ve snímku Poloviční šance (1998).

Vanessa Paradis
Vanessa Paradis | Zdroj: Profimedia.cz

Podobně cool je i Vanessin milostný život, který čítá vztahy s Lennym Kravitzem a Johnnym Deppem, s nímž má dceru Lily-Rose a syna Jacka. Jak víme, tenhle vztah nedopadl, protože Depp zahořel láskou k Amber Heard. Vanessa ho sice v pozdějších právních sporech ohledně domácího násilí podpořila, nicméně zadní vrátka otevřená nenechala. Od roku 2018 je jejím manželem francouzský scenárista Samuel Benchetrit.

Vanessa Paradis
Vanessa Paradis | Zdroj: Profimedia.cz