10 trans modelů a modelek, které svět módy miluje

Narodili se ve špatném těle, ale nechtěli to tak nechat. Ačkoliv to znamenalo trnitou a mnohdy bolestivou cestu, proměnili se v to, čím se uvnitř vždy cítili být. Rozkvetli a to jim otevřelo cestu na výsluní modelingové branže. Trans modelky a modelové se stále častěji objevují v kampaních předních světových značek a na obálkách renomovaných fashion magazínů. Vybrali jsme 10 nejzářivějších transgender hvězd, které se už teď výrazně podepsaly na tváři světa módy.

Když se ve filmu nebo seriálu objeví homosexuální postava, stále častěji vidíme, že ji hraje také skutečně homosexuální herec či herečka. Zní to jako něco, co by mělo být dávno normální – jenomže dlouho nebylo. Konečně se z toho ale začíná stávat norma a totéž platí také pro transgender lidi. I ty, kdo se narodili ve špatném těle, začíná společnost přijímat jako něco naprosto normálního.

TIP NA VIDEO: Jak se žije trans ženám? Podívejte se na příběh Amiry

I proto také velké módní značky v kampaních a přehlídkách stále častěji sázejí na transgender modelky a modely. Jednou z prvních úspěšných transgender modelek byla April Ashley, jejíž životní příběh v roce 1961 unikl do britského bulváru tak, že mu ho za 5 liber prodal jeden z Ashleyiných blízkých kamarádů.

Byl z toho skandál, otevřela se tak ale diskuze, která je i po 60 letech stále živá a důležitá. Ashley dnes platí za ikonu a vzor trans lidí a tak trochu prošlapala cestičku dalším, kteří i díky ní mohli ve světě módy uspět.

Článek pokračuje na další kapitole. >>>