Základy šatníku podle vévodkyně Kate. Na co sází, když nenosí šaty?

I vévodkyně potřebuje mít v šatníku kousky, které se dají podle potřeby snadno kombinovat. Jaké to jsou?

Minulý týden poctila vévodkyně Catherine svou přítomností tenisový turnaj Wimbledon. Na sobě přitom měla projmuté tmavomodré sako, bílé triko a k tomu sladěnou puntíkatou sukni. V jednom outfitu tak spojila tři oblíbené prvky, které u ní vídáme opakovaně. A v podstatě také tři prvky, které spadají do vděčné módní kategorie základy šatníku.

Tip na video: Jak šel čas s Kate Middleton?

Bílá trička a tmavé džíny ale tentokrát z výčtu vynecháme. Jak píše Ada Bartlová ve své knize Vše, co jste chtěli vědět o módě, výbava ve stylu „dvoje džíny, dvě bílá trika, béžový trenčkot, černá kabelka“ je použitelná jen pro určitý styl, který autorka označuje jako modelka v civilu, případně city chic.„Jestliže máte raději nějaký výraznější styl, džíny a nenápadná trika jsou vám celkem k ničemu,“ doplňuje. Co v případě vévodkyně znamená výraznější styl? K jakým kouskům se opakovaně vrací, když zrovna nenosí šaty, a má je v šatníku ve více kopiích? Na které střihy, barvy a vzory sází a jak je kombinuje?

Projmutá saka

Zatímco módní influencerky prolézají second-handy, aby našly ta správná oversize saka, která kdysi bývala pánská, vévodkyně Catherine zůstává věrná ženským projmutým střihům, které se nevezou na aktuální módní vlně. Kromě základních barev, jako je černá, tmavomodrá nebo šedá, nedávno okouzlila i v broskvovém odstínu – šlo o blejzr značky Chloé.

Základy šatníku podle vévodkyně Catherine

Základy šatníku podle vévodkyně Catherine

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>