To se nepovedlo! Nejbizarnější šaty z červeného koberce roku 2021

Ne vždy na slavnostních akcích a předávání prestižních cen krása střídá nádheru. Na červeném koberci už bylo k vidění mnoho šíleností, dojem z některých kreací ale často shodí třeba i jen nekvalitní zpracování, bídný styling nebo nevhodný střih. Na které módní momenty celebrit z roku 2021 určitě nebudeme vzpomínat v dobrém?

Na úvod je potřeba připomenout, že móda je stejně jako drtivá většina umění založená na subjektivních pocitech. To, co jedni budou vyzdvihovat jako zcela geniální model vymykající se ohraným postupům, jiní odsoudí jako módní faux pas. Hranice vkusu a nevkusu je velmi tenká. Pokud tedy oceníte některé looky z našeho článku, je to naprosto v pořádku.

TIP NA VIDEO: Které šaty ovládly letošní filmový festival v Benátkách?

Jestli v roce 2021 skutečně něco rezonovalo módním světem, byla to diskuze o celkovém poklesu kvality návrhů i zpracování hned u dvou velikánů. Mnozí módní kritici mají ještě teď osypky při vzpomínce na nitě trčící z antických šatů, které pro kolekci Dior Cruise 2022 navrhla Maria Grazia Chiuri. Jiní zase kroutí hlavou nad směrem, který v Chanelu nastavila následovnice Karla Lagerfelda Virginie Viard.

Není tedy divu, že některé modely právě od těchto značek se během roku dostaly pod palbu kritiky. Zmiňme například mátový pyžamkový Chanel set, v němž se na filmovém festivalu v Benátkách objevila herečka Kristen Stewart. Jako obdoba domácího negližé by to zajisté byla skvělá volba, na červený koberec to ale bylo skutečně málo. Obdobné pochybnosti vzbuzovaly i denimové šaty (taktéž od Chanelu), které oblékla Marion Cotillard v Cannes.

Herečka Kristen Stewart v setu Chanel na zářijovém Filmovém festivalu v Benátkách.

Černobílá róba z dílny Oscara de la Renty s objemnou peříčkovou sukní, v nichž dorazila na předávání Oscarů Laura Dern, je zase důkazem, že k nálepce nevkusné často stačí málo. Šaty by totiž byly nádherné, nebýt sníženého pasu, který herečce opticky zdeformoval celou postavu. Totéž platí i o modelu Priyanky Chopry ze zimních Fashion Awards. Florální kreace Richarda Quinna může být efektní, ale známá herečka a modelka se v záplavě květů doslova utopila.

Herečka Priyanka Chopra v kompletu od Richarda Quinna na listopadových The Fashion Awards.

Seznam by nebyl kompletní bez výčtu přešlapů z Met Gala, které se tentokrát místo v květnu konalo až v září. Právě tato akce byla svědkem zrodu nové image Kim Kardashian, která na slavné schody slávy dorazila v černé kombinéze Balenciaga. Ta jí zakrývala vše včetně obličeje (vtipné mimochodem bylo, že Kim na Instagramu u fotky looku označila i člověka, který ji líčil).

A velkým zklamáním byl letos i příchod Rihanny v černém kabátu (též od Balenciagy). Ovšem nic se nevyrovnalo modelu německé zpěvačky Kim Petras, která na tuto módní událost roku dorazila v šatech s hlavou koně. Co na to asi řekla Anna Wintour.

Na ty nejbizarnější looky (dámské i pánské) roku 2021 se podívejte do galerie: