Opalování bez rizika. Použijte "slunce v kelímku"

23. března 2017 • 06:00
 • Do léta sice ještě pár měsíců zbývá, neznamená to ale, že byste si musela odpírat přitažlivě snědý nádech kůže. Stačí vám k tomu volný večer, trocha trpělivosti a dobře vybrané „slunce v kelímku“.

  Fingované opálení sice vyžaduje určité vstupní úsilí, ovšem ve srovnání se skutečnými UV paprsky nebo i jinou náhražkou – například solárium – mají samoopalovací přípravky už jen samé přednosti. Jednak jsou absolutně neškodné, jednak přinášejí velmi rychlé výsledky a koneckonců jako spása fungují i pro ty jedince, kteří mají z grilování v solárku fóbii a pod zářící oblohu by se stejně nemohli položit kvůli sluneční alergii... S pomocí samoopalováků zkrátka nikdy nic neriskujete (snad jenom nedokonalý výsledek při porušení některého z pravidel níže). Jedinou jejich nevýhodou je, že neposkytují některé prospěšné účinky, které jsou součástí opravdového slunění, tedy tvorbu vitaminu D či příliv endorfinů.

 • Ten správný

  Možná víte, že v této oblasti máte na výběr z řady přípravků. A to nejen s různými benefity, jako jsou třpytky, postupné tónování, zpevňující účinky apod., ale i s rozdílnými konzistencemi (olej, pěna, mléko, gel...) a cílovou partií – obličej vs. tělo. Pro všechny samoopalováky však shodně platí jedna kuriozita: Chcete-li pod umělým bronzem skrýt jizvy nebo strie, vždy zůstanou světlejší než okolní barva kůže. Naproti tomu všelijaká zanícení a pupínky se touto cestou ještě více ztmaví.

 • Pracovní řád

  Aby celá procedura dopadla co nejpřesvědčivěji, neobejde se bez několika přípravných kroků. Nechcete-li vypadat jako mapa světa se spoustou tmavých ostrůvků, začněte důkladným peelingem. S větším důrazem se přitom zaměřte na zvláště hrubá místa – lokty, kolena, paty. Díky tomu docílíte ideálního a dlouhodobějšího sjednocení. Zbytky gomáže následně smyjte ve sprše a po ní se pečlivě osušte, protože kapky nebo vlhká pokožka mohou zapříčinit nerovnoměrný efekt. Na perfektně zbroušenou a vyhlazenou kůži ještě naneste a nechte dostatečně vstřebat výživný krém. Ne všechny samoopalovací přípravky jsou totiž vybavené potřebnou hydratační péčí.

 • Aby bylo intenzivní

  Fázi nejobávanější si můžete usnadnit tím, že si pořídíte přípravek s postupným tónováním nebo smícháte samoopalovák s hydratačním krémem (obojí by mělo mít pokud možno stejnou texturu). Opálení sice nebude tak intenzivní, ale zase budete mít větší jistotu, že vás nečeká žádná zásadní nehoda. S „opalováním“ se každopádně doporučuje začít od nohou a pokračovat vzhůru, což dává smysl, protože rolovat se s opáleným vrškem těla ke kotníkům přece jen zavání komplikacemi. U těžko dostupných partií ideálně povolejte ještě další pár rukou.

  Varování: Pokud jste samoopalovák neaplikovala pomocí speciálních rukavic nebo houbičky na make-up, jděte si, nejlépe hned po nanesení přípravku, umýt ruce – nejen dlaně, ale i prostory mezi prsty. Jinak zhnědnou stejně jako tělo, resp. mnohonásobně víc. Pro jistotu si připravte ještě kartáček, popřípadě tříminutovou odbarvující citronovou lázeň.

 • Osvědčené rady

  Bronzující seanci načasujte, v zájmu jednotného odstínu pokožky, zhruba dvě hodiny před večerkou. Zapovězeno máte také zhruba na šest hodin sprchování, větší pocení a na hodinu poprášení parfémem.

  Zhnědnutí očekávejte za hodinu až tři. Podobně individuální je i trvanlivost bronzu, čtyři dny jsou minimum, týden maximum.

  Okolí kotníků, paty, uši, hranu dolní čelisti a vlasovou konturu se vyplatí dodatečně jemně přetřít ubrouskem.

Autor: Martina Polachová
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy