Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: iStock.com

Líčení, které vám konečně sedne: Jaké stíny se nejvíc hodí k barvě vašich očí?

Vybrat vhodný odstín make-upu nebo rtěnky bereme jako základ, bez kterého by se naše beauty rutina už ani neobešla. Podobnou pozornost ale můžeme věnovat také volbě paletky očních stínů. Kterou zvolit, aby žádné barevné políčko nezůstalo nevyužité? Mnohé napoví vaše barva očí.

Na rozdíl od odstínu make-upu není barva očních stínů nijak limitující. Nebojte se experimentovat a využívejte různých netradičních barev a výrazných kombinací. Pokud se nicméně považujete za beauty nováčka, případně si nepotrpíte na vybočování z nenápadného líčení, může barva očí napovědět, které tóny by vašim víčkům seděly nejvíc. Pohlédněte na sebe zpříma do zrcadla a pusťte se do analýzy.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na rozhovor s make-up artistkou Koki

Video placeholde

Modré oči umocní stříbrná a fialová

Světlá růžová, stříbrná nebo fialová. Chladnější tóny jsou pro vaše oči jako dělané. Bát se nemusíte ani různých odstínů modré, které váš pohled ještě prohloubí; a navíc jsou žhavým trendem letošního roku. Na speciální událost nebo večerní party pak ideálně zvolte tradiční kouřové líčení, případně french chic kočičí linky. Look pravé femme fatale tím bude jednoznačně zaručen.

Šedé oči si zaslouží barevné experimenty

Vaše barva očí je vstupní branou do stínových experimentů. Pokud máte teplý odstín pokožky, nebojte se oči zvýraznit pomocí metalických stínů –⁠ slušet vám bude zlatá i bronzová. Stejně tak ale můžete dát šancizelené, tyrkysové, modré, fialové nebo růžové.

Jste-li naopak studený typ, vyberte si stíny nebo linky v odstínu chladně zelené, stříbrné nebo světle fialové. Pokud si zakládáte na očních linkách, kromě klasické černé tužky klidně sáhněte také po metalické tekuté lince. Krásně totiž umocní vaši barvu očí a líčení dodá futuristický cool nádech.

Zelené oči a hnědé stíny = nesmrtelná kombinace

Pokud jste majitelem této jedinečné barvy, nebojte se pohled podtrhnout jakýmkoliv odstínem hnědé –⁠ od světle oříškové po tmavou čokoládovou, která poslouží jako příjemná alternativa k tradičnímu kouřovému líčení. Pokud se nebojíte barevných experimentů, klidně dejte šanci také tmavě fialové, švestkové nebo zlatavým metalickým odstínům. Naopak se raději vyhněte modrým a růžovým stínům, které by se s vaší barvou očí zbytečně tloukly.

Čokoládové oči podtrhne fialová a měděná

Jsou-li vaše oči středně až tmavě hnědé, mezi vaše go-to stíny se bezesporu zařadí švestková, antracitově šedá, tmavě hnědá nebo tmavší zelená. Dobře bude ale vypadat také zlatá a bronzová. Oční linku můžete volit jak v barvě hnědé (na denní líčení), tak v černé (pro večerní líčení). Světlejším hnědým očím zase bude slušet hlavně zelená, fialová nebo bronzová. Pro večerní look pak volte kovový stříbrný odstín na víčku, který zkombinujete se švestkovou oční linkou v chladném tónu.