Rychlé tipy: Jaké oční stíny zvolit, když máte oči modré, hnědé, zelené či šedé

19. ledna 2017 • 17:00
 • Rychlé tipy: Jaké oční stíny zvolit, když máte oči modré, hnědé, zelené či šedé

  Tak jako věnujete čas výběru rtěnky a make-upu, je dobré si i zvolit správnou paletku očních stínů a máte vystaráno. Co se týče barev, existuje osvědčená barevná kombinace, ze které vychází vizážisté. A pak už je jen na vás, jakou intenzitu či kombinaci s oční linkou zvolíte. Pojďme si vymalovat naše okna do duše.

  Barevné ladění očních stínů je vždy jen doporučení. Není moodroočka jako modroočka. Jedna má vlasy blond, druhá kaštanové, a proto se nebojte s barvami experimentovat. Nikdo vám jistě neřekne, které barvy vypadají na vašem obličeji špatně, dokud je nevyzkoušíte. Každé oči se liší barevnou hloubkou, takže jste to jen vy, kdo musí objevit ty nejlepší odstíny stínů.

  TIP NA VIDEO: Víte jaký je nejlepší make - up? Podívejte se na video a zjistíte to!

  VIDEO facebook/health.com

  3218153:gallery:true:true

 • Jaké stíny pro modré oči?

  Některé odstíny působí přímo jako stvořené pro modré oči. Jsou to třeba: bledě růžová, stříbrná, zlatá a fialová. Zároveň modrým očím krásně lichotí šedohnědé, perlově růžové a fialové odstíny.

  Líčení pro modré oči Líčení pro modré oči Autor: makeuptutorials.com
   

  Abyste vytvořila zářivý vzhled, můžete použít výrazně modré oční stíny, zejména ty tmavé dělají modré oči ještě výraznějšími. Jasně růžové a fuschiové tóny zdůrazňují hloubku a atraktivitu krásných očí. Speciální tip. Vyzkoušejte tmavě hnědé stíny na oči v kombinaci s jinými odstíny hnědé. Kouřové líčení vypadá výborně na každém.

   3218145:gallery:true:true

 • Šedé oči rozzáří zlatá, zelená a fialová

  Šedé oči jsou velmi častým odstínem. Jedna z výhod je, že výběr správného líčení není až tak složitý. Pokud jste teplý typ odstínu kůže  a chcete zvýraznit své oči, měla byste se omezit na zlaté, bronzové a pískově žluté odstíny. V případě že se chcete zaměřit na celkový dojem, můžete si dovolit i další barvy jako jsou zelená, tyrkysová, modrá, fialová nebo růžová.

   

  Líčení pro šedé oči Líčení pro šedé oči Autor: makeuptutorials.com

  Jste-li spíše studený typ a chcete zdůraznit oči, vyberte si stíny nebo linky v barvě chladně zelené nebo světle fialové. Speciální tip. Chcete-li, aby vaše šedé oči vypadaly opravdu šedě, využijte stříbrné odstíny s kovovými odlesky. Tmavé modré stíny vytvoří podobný efekt. Abyste zabránila tomu, že vaše oči budou vypadat mrtvé a bez života, nikdy nepoužívejte stejný odstín šedých stínů, jak šedé máte oči.

   3218147:gallery:true:true

   

 • Líčení zelených očí je velmi snadné

  Zelená je barva, která se hodí ke spoustě různých odstínů a s trochou zkušenosti a znalostí budou vaše oči vypadat stále dokonale. Vyzkoušejte jakýkoliv odstín hnědé, speciálně ty čokoládové budou sedět skvěle. Hnědé a tmavě zelené tóny s měděnými a zlatými odstíny jsou jako stvořené přímo pro zelené oči.Tmavě fialové, švestkové a metalické odstíny vypadají na zelených očích taky hezky. Zlatá a měděná jsou nejlepší volbou pro party nebo jinou večerní událost.

  Líčení pro zelené oči Líčení pro zelené oči Autor: makeuptutorials.com

  Vyhněte se modrým odstínům. Každý tón modré vypadá na zelených očích špatně. Růžová není ta nejlepší volba k zeleným očím. Stříbrné tóny, které vypadají skvěle například na modrých očích, se vůbec nehodí k zeleným očím.

  3218152:gallery:true:true

 • Hnědé oči mohou mít nekonečně mnoho odstínů

  Jsou-li vaše oči středně až tmavě hnědé, budou vašimi barvami švestková, antracitově šedá, tmavě hnědá nebo lesní zelená. Dobře bude vypadat i zlatá a bronzová. Oční linku můžete volit jak v barvě hnědé (zejména na denní líčení), tak v černé (zejména pro večerní líčení).

  Líčení pro hnědoočky Líčení pro hnědoočky Autor: makeuptutorials.com

  Pro středně až světle hnědé oči se doporučuje zelená, fialová nebo bronzová, čemu byste se určitě měla vyhnout, to je černá oční linka (volte raději tmavě hnědou) a příliš tmavé barvy očních stínů – dělaly by vaše oči menšími. Chcete-li své oči zvýraznit, zkombinujte světlejší oční stíny s tmavě hnědou oční linkou. Pro velkolepý večerní vzhled zkuste kovový stříbrný odstín na víčku v kombinaci s kovově švestkovou oční linkou podél celé spodní linie řas.

  3218151:gallery:true:true

  S hnědou barvou stínů zacházejte opatrně, aby se v ní hnědé oči příliš neztrácely a nevypadaly zbytečně nevýrazně, u hnědé se proto držte ve škále tlumenějších odstínů, která vaše oči nezastíní.  Sedět vám bude hlavně nugátová nebo čokoládová, které se hodí i k vystínování očního záhybu. Hnědým očím výborně pasuje také neutrální béžová.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy