Kouzlo je v jednoduchosti. Jak si sestavit hravý kapsulový šatník?

Módní minimalismus se neprojevuje jen v estetice jednotlivých kousků oblečení. Primárně by se měl odrážet ve skříni, ve které každé ráno najdete jen oblečení, které skutečně nosíte, umíte ho kombinovat a zároveň vás bude neustále bavit. Zní to jako nesplnitelný sen? Přesvědčíme vás, že tomu tak není.

Ruku na srdce – kdo z nás může skutečně s čistým svědomím říct, že nikdy nepodlehl impulzivnímu nakupování oblečení? Pro mnohé ženy i muže se pořizování nových kousků v průběhu let stalo odměnou téměř za cokoliv. Špatný den v práci? Je přeci potřeba udělat si radost! Úspěšný týden? Je potřeba se ocenit! Když se k tomu navíc připočte poměrně výrazný tlak neustále se měnících trendů, může se brzy ze skříně stát slušný sklad vzpomínek na vaše úspěchy i stesky, přetavených do svršků s visačkou, které jste ani jednou neměli na sobě.

Říká se, že právě přechodné období mezi létem a podzimem je skvělou příležitostí, kdy ve své skříni udělat pořádný úklid a zbavit se všeho, co vám reálně nedělá radost a nenosíte to. Samozřejmě takové třídění není jen tak. I při něm je totiž potřeba myslet na to, aby oblečení neskončilo v koši. Co půjde, zkuste prodat, případně darujte na charitu.To je základ. Ale u něj to samozřejmě nekončí.

TIP NA VIDEO: Jaké kousky by neměly v šatníku chybět?

Kapsulový šatník. Co to vlastně je?

Tento termín jste již určitě někdy slyšela, ať už třeba od královny pořádku Marie Kondo nebo na sociálních sítích, kde je často spojován s pojmy jako minimalismus a udržitelnost v módě. Jeho definice je na první pohled velmi jednoduchá – v kapsulovém šatníku máte mít co nejmenší počet kvalitního a dobře kombinovatelného oblečení, které k sobě navzájem ladí. Jenže praxe často není tak jednoduchá. Lze vůbec takový šatník vytvořit? Jistě. Ale je potřeba při jeho utváření zůstat při zemi. Ne všechny stokrát omílané rady a řeči, které tento pojem doprovází na každém kroku, totiž skutečně fungují. Jak tedy na to?

Článek pokračuje na další straně >>>