Hubněte podle Marie Kondo: Tohle udělejte v kuchyni a kila půjdou dolů

Hubnutí začíná v hlavě, tam je důležité správně nastavit motivaci. A pak také pomůže uspořádat si svůj životní prostor tak, aby váš záměr podpořil. Co to zkusit podle Marie Kondo? Úklidová guru přináší zajímavé tipy, jak vám pořádek v kuchyni pomůže ke zdravějšímu stravování a tím i ke snížení váhy!

O Marii Kondo a její knize Zázračný úklid jste jistě slyšeli. Pořádek a prostor doma vám pomůže udělat si pořádek i v životě. Inventura domácnosti má blahodárné účinky na vaši duši i tělo. Když se zbavíte věcí, které vám nepřinášejí radost doma, získáte nový prostor pro štěstí i ve svém životě.

Ale teď trochu vědeckých poznatků. Ve studii publikované v časopise Environment and Behavior vědci sledovali, jak a co sní ženy poté, co vstoupí do kuchyně. Kuchyně byly rozděleny na dvě kategorie: uspořádané a neuspořádané.

Pořádek dělá přátele i lepší postavu

Výsledky ukázaly, že vstupujete-li do uspořádané čisté kuchyně, je zdravé i vaše stravování. Naopak kuchyně plná chaosu se odrazí i na vaší nezdravé stravě. Dalším sledovaným ukazatelem byla míra stresu, kterou jednotlivé ženy prožívaly. Pokud je člověk rozhozený, v kuchyni plné nepořádku je jednodušší do sebe začít házet jakékoliv potraviny bez zábran.

Jak si tedy uspořádat kuchyň, aby vás motivovala k tomu žít zdravěji? Zkuste to podle Marie: