Potraviny, které pomohou s hubnutím? Máte je v lednici!

Snažíte se dostat do formy? Pak vedle cvičení nezapomeňte také na jídelníček. Ten by měl obsahovat dostatečné množství bílkovin a také potraviny, které vám dodají dostatek energie a přispějí ke svalové regeneraci. Zapomeňte na to, že nejlepší jsou potraviny s nejnižším počtem kalorií! S hubnutím vám pomohou i správné tuky a třeba i kakao!

Vaše tělo vždy ocení kvalitní čerstvé potraviny, to je jasné. U některých vás ale možná překvapí, že právě ony vám mohou pomoci zhubnout nebo zlepšit výkon. Které to jsou?

Mléko

Mléko vám pomůže nejen s hydratací, ale obsahuje i bílkoviny, které pomáhají svalům regenerovat. Mléčný cukr laktóza vám navíc dodá energii a doplníte i zásoby vápníku pro silné a zdravé kosti.

Sklenice teplého mléka před spaním vám, díky tryptofanu, pomůže usnout a pomalu vstřebatelná bílkovina kasein se postará o kvalitní svalový odpočinek.

Fitness benefity:

Čokoládové mléko používají už dlouhá léta vytrvalostní sportovci. Obsahuje totiž dvě základní složky, které potřebujete po cvičení. Sacharidy, které dodávají energii, a bílkoviny, jež přispívají k opravě svalů. Mnohem zdravější verze je však mléko v kombinaci s ovocem, a tak si po tréninku nezapomeňte udělat zdravý ovocný milkshake.

Čtěte dál!