Nový základ šatníku: jednoduchý top ve vintage stylu

12. srpna 2020 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

Bílé tričko nebo košile jako základ šatníku? Proč ne!? Pokud ale chcete jít více s trendy, můžete svůj šatník vystavět i kolem méně univerzálních kousků inspirovaných vintage módou. 

Letošním rokem z módního hlediska nejvíc cloumají sedmdesátky, takže je jisté, že fascinace vintage stylem ještě nějaký ten měsíc či rok potrvá (nemluvě o současném vzestupu popularity secondhandové módy, která této vlně rovněž přispívá). Vintage móda má mnoho podob, nicméně nejčastěji si ji spojujeme se stylem různých dekád 20. století. A v sedmdesátkách letěly přirozeně štíhlé siluety, tedy i topy či trička z vroubkovaného úpletu.

Jejich comeback jsme zažili i v devadesátkách, kdy tvořily ženskou protiváhu oversize módě hip hoper, skejťák nebe Grunger. Zájem o sexy přiléhavá trička v posledních letech oživil kult stylu Francouzek, které je považují za módní nezbytnost. A jak víme, Francouzky (nebo alespoň jejich marketingové a instagramové předlohy) si nikdy příliš nelámou hlavu komplikovanými outfity a často sázejí na léty prověřenou klasiku, aniž by přemýšlely nad ttím, jestli to už není klišé.

Kde seženete univerzální top ve vintage stylu? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

14 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy