Žiletka, vosk nebo IPL: Jakou techniku zvolit při holení chloupků po celém těle?

4 min čtení

4 min čtení

S oteplováním a odhalováním různých tělesných partií znovu vyvstává otázka holení. Které techniky současný kosmetický průmysl nabízí a jaké má jejich využití výhody a nevýhody? Pojďme si všechny podrobně rozebrat.

Žiletka

Výhody: Jde o nejjednodušší, nejrychlejší a cenově nejdostupnější způsob, jak se zbavit ochlupení. 

Nevýhody: Holení je potřeba pravidelně opakovat, protože při něm pouze seříznete viditelnou část chloupku nad pokožkou, a ten si pak vesele roste dál. Navíc se můžete snadno pořezat, obzvlášť pokud se žiletkou pohybujete po nerovném terénu, jako jsou kolena nebo klín. Na pomoc si proto vezměte holicí pěnu nebo gel (holit se samozřejmě ale můžete také nasucho), které chloupek změkčí a usnadní klouzání holítka po kůži. Chloupek může ale i zarůst. Ideální je proto dodržovat při holení úhel 28 až 32 stupňů mezi kůží a čepelí a neholit proti směru růstu chloupku. Pomoct může také jemný peeling dané oblasti. 

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak šel čas s ženským ochlupením!

Krém zklidňující pokožku po holení, La Chèvre, 513 Kč, Kosmetikacapri.cz

chloupky po holení nerostou silnější? Je to jen mýtus způsobený optickým klamem. Dorůstající chloupek se zdá být silnější, protože neroste přirozeně do špičky, ale kose seříznutý. 
Věděli jste, že…

Holicí strojek s výměnnými žiletkami, UpCircle, 728 Kč, Notino.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>