Jak zhubnout v problémových partiích.

Jak zhubnout v problémových partiích. Zdroj: Istock.com

Jak zhubnout břicho, stehna a další problémové partie? Pro každé místo platí jiná pravidla

Jen hrstka žen má to štěstí, že přibírá i hubne rovnoměrně. Většina z nás má nějakou tu problémovou partii, kam se tuk nejvíce ukládá. V našem hubnoucím speciálu jsme si posvítili na nejčastější problematická místa – břicho, zadek, boky, stehna, nohy, ruce a také obličej – a postupně vám řekneme, jak je zhubnout. Pravidla jsou totiž pokaždé trochu jiná.

Jak snadno zhubnout břicho

Pokud jde o břicho, mnoho žen ho začne více řešit, když si pár dnů před večírkem oblékne společenské šaty a zjistí, že už to není ono. Jestli také potřebujete zhubnout břicho rychle, dozvíte se, co všechno se dá stihnout třeba za týden. Další naše tipy jsou pro ty z vás, co tolik nespěchají a rozhodli se břicho hubnout postupně, a tedy správně.

Jak zhubnout po porodu

Někomu těhotenská kila odejdou sama s kojením. Nemáte to štěstí? Do hubnutí se určitě nepouštějte bezhlavě. Dieta by totiž mohla zhoršit kvalitu mateřského mléka. Pokud jde o cvičení po porodu, i tady platí, že méně je více. Správně sestavené cviky, kterým každý den věnujete třeba jen 10 minut, vám udělají mnohem větší službu než náročný trénink. Na co ještě si dát po porodu pozor?

Jak zhubnout přes boky

Trápí vás velké boky? Hubněte podle toho, zda se vám tuk ukládá spíše v dolní části boků, nebo kolem pasu. V prvním případě máte s největší pravděpodobností postavu typu hruška, ve druhém jste typ jablko. A podle toho se také rozdělují naše rady na to, jak cvičit, co jíst a na co si při hubnutí dávat největší pozor.

Jak zhubnout zadek

Jestli se při pohledu do zrcadla díváte kritickým okem na hýždě, je férové říct, že tyto partie se shazují opravdu obtížně. Neznamená to ale, že je to nemožné a že byste měla hladovět. Je potřeba si vybrat ty správné aerobní sporty, při nichž dostává zabrat právě zadek, a přibrat posilovací cviky zaměřené na tyto partie. Také byste si měli dávat pozor na potraviny, které se s oblibou ukládají do rezerv, ve vašem případě od pasu dolů.

Jak zhubnout přes stehna

Ženy s postavou typu hruška zpravidla trápí tuk na vnějších nebo vnitřních stehnech. Jak nad ním zvítězit? Najděte si sport, při kterém se spalují tuky a který je zároveň zaměřený na nohy. Máme variantu i pro ty, které bolí kolena nebo kotníky a kvůli tomu by například nemohli běhat. K tomu pro vás máme účinné posilovací cviky a řekneme si, která potravina má málo kilojoulů a k tomu spoustu bílkovin.

Jak zhubnout nohy

Chcete mít krásné štíhlé nohy? Pak je pro vás tak jako pro mnoho dalších určitě důležité, abyste při cvičení nenabrali moc svalové hmoty. Poradíme vám, který sport dokáže nohy pěkně vytvarovat. Důležitá je samozřejmě i správná strava, při níž byste se měli vyhnout klasických dietářským chybám. Kvůli těm se totiž tělo dostává do stresu a tuk se ukládá o to víc.

Jak zhubnout ruce

Špatná zpráva: Povislé paže v létě na rozdíl třeba od bříška neschováte, pokud se tedy nechcete potit v dlouhém rukávu. Dobrá zpráva: I tady existuje řešení. Máme pro vás spoustu praktických tipů: Jak upravit stravu? Jaký aerobní sport si vybrat? Proč se zaměřit nejen na ruce, ale i na záda a ramena a jaké posilovací cviky jsou opravdu účinné?

Jak zhubnout obličej

Za baculatým obličejem může být spousta věcí: celková nadváha, která se logicky projeví i ve tváři, ale i špatný pitný režim, sůl, lepek, laktóza nebo nekvalitní spánek. Příčinou toho, že nemáte tvář pěkně vyrýsovanou, můžou být i hormonální antikoncepce nebo některá onemocnění. Probereme to všechno hezky popořádku.

Jak na celulitidu na zadku

Celulitida trápí ženy s nadváhou a stejně tak i ty, které jsou krásně štíhlé. Nejčastěji se vyskytuje na zadku a stehnech a zvítězí nad ní ti, kteří ji vezmou útokem ze všech stran a na pomoct si vezmou nejen na masáže a krémy proti celulitidě, ale také vyváženou stravu a pohyb. Podívejte se, co všechno se dá s pomerančovou kůží dělat.

Doporučujeme

Načíst další články