Video placeholde

Krém proti celulitidě: Který si vybrat a jak ho správně aplikovat?

Jak se zbavit celulitidy? Je to sice běh na dlouhou trať, ale jde to! Stačí mít vůli a vydržet. V boji proti nevzhledným ďolíčkům vám pomohou i speciální krémy. Poradíme vám, které opravdu fungují. 

Jako první je třeba zmínit, že celulitida trápí jak boubelky, tak i super štíhlé ženy. A spojuje nás také to, že se jí všechny chceme zbavit nebo ji alespoň minimalizovat. Hlavně v měsících, když se kvapem blíží plavková sezóna. A za druhé, jenom krém vás nespasí. Pokud hledáte přípravek, který vás celulitidy zbaví za týden, aniž byste musela hnout prstem, tak vás zklameme. Neexistuje. Každopádně jsou krémy, které vám v boji s tímto nepříjemným kosmetickým problémem mohou podstatně pomoci a navíc ho zpříjemnit.

Jak na celulitidu: strava, pohyb, masáže a krémy

Jedním z důvodů, proč vzniká pomerančová kůže, je špatné stravování. Jako první se tak zasoustřeďte na svůj jídelníček. „Pokud chceme s celulitidou skoncovat, prioritou je úprava jídelníčku. Základ tvoří kvalitní a dostatečný pitný režim. Na talíři by se měla objevit čerstvá zelenina, která pomáhá činnosti střev a přináší řadu důležitých látek. Sníst bychom jí měli alespoň 500 gramů denně. Zařazujte rovněž bobulové ovoce, které má vysoký obsah antioxidačních látek. Milovníci masa se svého oblíbeného pokrmu nemusejí vzdát, stačí konzumovat kvalitní maso ve střídmých porcích. Nezapomínejte také na koření, které má rovněž blahodárný vliv,” doporučuje Monika Bartolomějová, hlavní nutriční specialistka Světa zdraví.Pokud se chcete celulitidy opravdu zbavit, musíte si naordinovat i pohyb. Určitě nemusíte hned uběhnout maraton nebo být ve fitku každý den, stačí jen trochu rozhýbat tělo. Pro začátek úplně postačí pravidelné svižné procházky. Později přidejte posilování problematických partií. Nejúčinější jsou dřepy a výpady.

Jaké krémy na celulitidu?

A teď přicházejí na řadu krémy a pravidelné masáže, peeling a speciální krémy. Klíčem k úspěchu je pořádně rozproudit lymfatický systém. Masírujte si nohy a zadeček krouživými pohyby odspoda směrem nahoru. Využít můžete třeba speciální masážní rukavici se štětinami nebo masážní kalíšky. Na masáž si udělejte čas v ideálním případě každý den. Jednou týdně si dopřejte peeling, abyste se zbavila odumřelých buněk. Krémy proti celulitidě vám mohou masáže nejen zpříjemnit, díky obsahu aktivních látek ale několikanásobně zvýšit její účinnost.

S kofeinem

Jedněmi z nejúčinnějších anticelulitidních krémů jsou ty s obsahem kofeinu (může být i obsah zeleného čaje). Kofein totiž stahuje cévy, stimuluje krevní oběh a má protizánětlivé účinky. Tuto látku najdete např. ve vonném tělovém oleji Zelený čaj z Havlíkovy apotéky nebo Zeštíhlujícím kávovém séru s chladivým efektem 4D Body Detox od Eveline. Krém důkladně vmasírujte do kůže krouživými pohyby, a to ideálně večer před spaním.

S olejem z chilli papriček

Skvělými pomocníky v boji s celulitidou jsou také krémy obsahující olej z pálivých papriček (např. Krém na celulitidu s olejem z chilli papriček od TianDe). Ten urychluje štěpení a spalování tuků, a tak i celý proces zbavování se pomerančové kůže. Zároveň také zrychlují krevní a lymfatický oběh, odstraňují otoky a odvodňují. Takže přesně to, co potřebujeme, abychom se zbavily ďolíčků.

Domácí krém se skořicí

Účinný krém si můžete zkusit vyrobit i sama doma. Zkuste do běžného tělového mléka vmíchat mletou skořici a trochu chilli. Pro lepší hydratační účinky můžete přidat i lžičku medu. Poté aplikujte na kritické partie krouživými pohyby a pro zlepšení účinku můžete ještě natřená místa obalit fólií. Zhruba po půl hodině důkladně smyjte. Před nanesením si raději vyzkoušejte na malém kousku pokožky, jak bude na krém reagovat. Mírné pálení a štípání je v pořádku. Místo chilli a skořice můžete přidat mletou kávu a postupovat stejně.

Celulitida v těhotenství

Domácí krémy raději nepoužívejte během těhotenství. Dejte přednost kvalitnímu a důkladně prověřenému výrobku. Dbejte na pravidelné používání a uvidíte, že strašák celulitida vás nedostane! A pokud ano, určitě se vám podaří se jí zbavit, až ke krémům přidáte pravidelné procházky s kočárkem.

Na krémy, které jsme si oblíbily, se podívejte do naší galerie:

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.