Cviky na celulitidu: Jak a proč zpevnit postižená místa? | Ženy.cz
 


Nejúčinnější cviky na celulitidu: Proč posilovat problémová místa a jak na to?

9. června 2020 • 10:08
Cviky na celulitidu • Zdroj: Adam Balažovič

Jednou z nejsilnějších zbraní, s níž se dá bojovat proti celulitidě, je pohyb. Nejenže se při něm zbavujete přebytečných tuků, které jsou jedním z důvodů vzniku pomerančové kůže. Rozproudí se vám krev a lymfa, a tím se z těla dostanou škodlivé toxiny, které k jejímu vzniku také přispívají. A teď to nejdůležitější: Na zpevněném těle nejsou ďolíčky vidět tolik, jako na tukových polštářcích.

-->

Na celulitidu je nejlepší méně intenzivní, ale dlouhotrvající pohyb, který děláte alespoň 40 minut.  Ideální je svižná chůze, plavání, jízda na kole nebo in-linech, ve fitku třeba rotoped, krosový trenažér nebo běžící pás. Naopak squash, tenis a další výbušné sporty na pomerančovou kůži moc nefungují.

Co na celulitidu? Cviky, které fungují

Nejčastěji se pomerančová kůže objevuje na zadku a stehnech a na tyto problémové partie je tedy potřeba se zaměřit při posilování. Jaké cviky fungují?

Dřepy a výpady

Při dřepech a výpadech zaútočíte na spodní část těla ze všech stran. Víte ale, jak se dělá správný dřep a že výpady se mohou provádět v mnoha různých variacích? Více se dozvíte ve videu v úvodu tohoto článku. 

Zvedání pánve

Položte se na záda a zvedněte pánev tak, aby bylo tělo v jedné přímce. V této poloze zpevněte zadek, chvilku vydržte a vraťte se zase dolů. Určitě je fajn, že tento cvik není moc náročný a posílíte při něm nejen zadeček a stehna (především jejich vnitřní část), ale i střed těla. Dejte si 20 opakování ve 3 sériích.

Pata nahoru

U tohoto cviku zabírá hlavně zadek a zadní strana stehen. Běžte do kleku na všech čtyřech (pozice kočky), lokty jsou pod rameny, kolena pod kyčlemi.  Zanožte nohu tak, aby bylo stehno rovnoběžně se zemí a noha v pravém úhlu. Pak ji zvedněte o pár centimetrů výš, jako byste se patou chtěli dotknout stropu, a vraťte ji zpět do pozice, kdy máte stehno rovnoběžně se zemí (nepokládejte ji až na zem). Opakujte 20x ve 3 sériích a dávejte pozor, abyste se neprohýbali. Raději cvičte méně, ale precizně.

Unožování vleže

Klasika, při níž dáváte zabrat hlavně vnější straně stehen. Lehněte si na levý bok, levou ruku natáhněte a položte na ni hlavu. Pravou nohu zvedejte nahoru a zase pokládejte. Odcvičte 3 série po dvaceti a pak pokračujte na druhém boku. Jde o zdánlivě jednoduchý cvik, ale i u něj se dají udělat chyby. Hlídejte si střed těla – břicho držte zpevněné a neprohýbejte se v zádech.

Odborná spolupráce: Výživová poradkyně a fitness trenérka Veronika Duží

Základní infromaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.

Autor: redakce Ženy.cz
Jdi na homepageZpět na začátek