Cviky na stehna, při kterých zabírá i břicho nebo zadek

Stehna jsou u žen spolu s bříškem a zadečkem nejproblematičtější partií. Často se tedy posilují všechny tyto části společně. Výhodné je, že stehenní sval je velký, proto lze jeho cvičením spálit dost energie. Navíc budou rychle vidět výsledky, pokud zvolíte cvičení účinné, a navíc ho doplníte nějakou aerobní aktivitou. Nechte se inspirovat našimi cviky, které můžete dělat v klidu doma.

Zařaďte do svého běžného života více pohybu. Zanedlouho si jej zautomatizujete a svému tělu velmi prospějete. Choďte více pěšky, vynechejte výtah, na eskalátorech nestůjte, ale pěkně si je vyšlápněte, a to i dolů. K tomu si alespoň na tři dny v týdnu naplánujte různé pohybové aktivity (například jízdu na in-linech, aerobic, zumbu, běh, plavání, skok přes švihadlo). Když to vše pak doplníte našimi efektivními cviky na stehna, které můžete cvičit v klidu doma bez nutnosti drahého náčiní, postačí vám cvičit 20 minut denně. Před cvičením se vždy krátce zahřejte.

5 účinných cviků na doma

Výpady

Známý a také velice účinný cvik. Nic náročného na provedení či pochopení. Postavte se na šíři ramen, pořádně zpevněte bříško a s nádechem vykročte delší krok dopředu tak, že koleno zadní nohy bude těsně nad zemí. Koleno přední nohy by nemělo vyjet před špičku. Výpady se dají cvičit na mnoho různých způsobů - podívejte se na video nahoře.

Široké dřepy

Rovně se postavte a rozkročte se s koleny a špičkami od sebe tak, abyste měli pevnou základnu. Nyní klesejte zadečkem zhruba o 20 centimetrů a zase se vracejte. Zpevněte trup i zadek. Pokud si pořád nejste jistí, že cvičíte správně, podívejte se na další tipy, jak na správné dřepy.

Nohy ve výšce

Lehněte si na záda a nohy zvedněte do výšky tak, aby svíraly s tělem pravý úhel. Po celou dobu cvičení jsou nohy napnuté. Roztahujte je co nejvíc od sebe a opět vracejte do výchozí polohy. Takto zapojujete vnější i vnitřní stranu stehen.

Roznožování

Stojíte rovně, jednou rukou se můžete opřít o stěnu. Jednu nohu plynulým pohybem roznožujte do strany, asi do poloviny pravého úhlu. Setrvejte tři sekundy a nohu plynule vraťte zpět, nepokládejte ji ale na zem.

Kmity vleže

Lehněte si na bok, horní nohu pokrčte, spodní natáhněte – chodidlo je v tzv. fajfce. Zpevněte celé tělo, hlavu si volně položte. Zvedněte pomalu spodní nohu, ve výšce asi 40 cm nad zemí zastavte a svižně s ní kmitejte. Dýchejte pravidelně po celý průběh cvičení.

Zkuste i jiné cviky, abyste měli cvičení vždy pestré a bavilo vás. Posílíte tak navíc i jiné svalové skupiny a například i záda.