.

. Zdroj: Zdroj: iStock

Jak na sexy stehna? Efektivní cviky, při kterých zabírá břicho i zadek

Stehna jsou u žen spolu s bříškem a zadečkem nejproblematičtější partie. Často se tedy posilují všechny tyto části společně. Výhodné je, že stehenní sval je velký, proto lze jeho cvičením spálit dost energie. Navíc budou rychle vidět výsledky, pokud zvolíte cvičení účinné, a ještě ho doplníte nějakou aerobní aktivitou. Nechte se inspirovat našimi cviky, které můžete dělat v pohodlí domova.

Zařaďte do svého běžného života více pohybu. Zanedlouho si jej zautomatizujete a svému tělu velmi prospějete. Choďte více pěšky, vynechte výtah, na eskalátorech nestůjte, ale pěkně si je vyšlápněte, a to i dolů. K tomu si alespoň na tři dny v týdnu naplánujte různé pohybové aktivity (například jízdu na inlajnech, aerobik, zumbu, běh, plavání, skoky přes švihadlo). Když to vše pak doplníte našimi efektivními cviky na stehna, které můžete cvičit v klidu doma bez nutnosti drahého náčiní, postačí vám cvičit 20 minut denně. Před cvičením se vždy krátce zahřejte.

TIP NA VIDEO: Návod na efektivní cvičení pro štíhlá stehna a zadek

Video placeholde

5 účinných cviků na stehna, které zvládnete i doma

1. Výpady

Známý a také velice účinný cvik. Nic náročného na provedení či pochopení. Postavte se na šíři ramen, pořádně zpevněte bříško a s nádechem vykročte delší krok dopředu tak, že koleno zadní nohy bude těsně nad zemí. Koleno přední nohy by nemělo vyjet před špičku. Výpady se dají cvičit na mnoho různých způsobů – podívejte se na video nahoře.

2. Široké dřepy

Postavte se rovně a rozkročte se s koleny a špičkami od sebe tak, abyste měla pevnou základnu. Nyní klesejte zadečkem zhruba o 20 centimetrů a zase se vracejte. Zpevněte trup i zadek. Pokud si pořád nejste jistá, že cvičíte správně, podívejte se na další tipy, jak na správné dřepy.

3. Nohy ve výšce

Lehněte si na záda a nohy zvedněte do výšky tak, aby svíraly s tělem pravý úhel. Po celou dobu cvičení jsou nohy napnuté. Roztahujte je co nejvíc od sebe a opět vracejte do výchozí polohy. Takto zapojujete vnější i vnitřní stranu stehen.

4. Roznožování

Stojíte rovně, jednou rukou se můžete opřít o stěnu. Jednu nohu plynulým pohybem roznožujte do strany, asi do poloviny pravého úhlu. Setrvejte tři sekundy a nohu plynule vraťte zpět, nepokládejte ji ale na zem.

5. Kmity vleže

Lehněte si na bok, horní nohu pokrčte, spodní natáhněte – chodidlo je v tzv. fajfce. Zpevněte celé tělo, hlavu si volně položte. Zvedněte pomalu spodní nohu, ve výšce asi 40 cm nad zemí zastavte a svižně s ní kmitejte. Dýchejte pravidelně po celý průběh cvičení.

Zkuste i jiné cviky, abyste měla cvičení vždy pestré a bavilo vás. Posílíte tak navíc i jiné svalové skupiny, například i záda.