.

. Zdroj: Istock.com

.
...
.
4
Fotogalerie

Hubnutí stehen: Pozor na ukládání tuků do zásoby

Jestliže máte postavu typu hruška, je pro vás obtížné shazovat kilogramy od pasu dolů. Ať už vás trápí bochánky v podobě tuku na vnějších stehnech anebo potřebujete zhubnout stehna vnitřní, poradíme vám. Začneme cvičením na hubnutí stehen, doporučíme vám vhodné spalovací sporty i to, jak správně jíst.

Cviky na stehna

Na vnější stehna dobře funguje jednoduché unožování ve stoje, problém je ale v tom, že když si na tento cvik tělo zvykne, výsledky už nejsou takové. Přidejte posilovací gumu. Navlékněte si ji nad kolena, přeneste váhu na jednu nohu a druhou unožujte (dejte si 3 série po 10 až 15 na každou nohu).

Další účinný cvik – výpad – posiluje vnitřní, zadní i přední stranu stehen. Ze stoje vykročte vpřed a snižte těžiště, pozor ale, ať se vám koleno nepřehoupne přes špičku. Nohy střídejte nebo si udělejte výpady nejdříve na jednu a pak na druhou stranu (vždy 10 až 20x).

Při posilování řešte nejen samotná stehna, ale zaměřte se i na partie od pasu nahoru. Pěkně vypracované ruce totiž opticky vyváží objemnější spodek. Posilování si naordinujte 2x týdně, a to i tehdy, když nemáte čas. I 15 minut v kuse bude na vašem těle znát. Podívejte se také na video s účinnými cviky na hubnutí stehen.

Sporty pro postavu hruška

Posilování musí jít ruku v ruce s aerobními aktivitami. Vyberte si z nich ty, které jsou zaměřené na nohy. 2 až 3x týdně vyhraďte nejméně půl hodiny na rychlou chůzi, běh, malý výlet na kole nebo in-line bruslích, ze skupinových lekcí vyzkoušejte skákání na malé trampolíně neboli jumping. Jeho výhodou je, že dopadáte do měkkého, takže mohou skákat i ty „hrušky“, které mají problémy s koleny nebo kotníky. A navíc je to zábavné.

Strava: přednost mají zdravé tuky

A jak na stravu? Co nejvíc omezte nezdravé tuky, které jsou třeba v uzeninách nebo sušenkách. Tělo si je totiž ukládá do zásoby, a to zpravidla tam, kde se snažíme zhubnout. Soustřeďte se na hodnotné sacharidy a bílkoviny a zařaďte do jídelníčku třeba celozrnné pečivo, luštěniny, zeleninu, krůtí a rybí maso nebo šmakouna. To je produkt z vaječného bílku, který má vysoký obsah bílkovin a zároveň je dietní a dají se z něho uvařit zajímavá jídla – přesvědčí vás recepty ze Šmakouna. A poslední tip? Špatné tuky nahrazujte těmi správnými, jejichž zdrojem jsou např. vlašské ořechy, mandle nebo řepkový olej.

Co hubnete kromě stehen: boky, nebo břicho?

Ženy, které řeší, jak zhubnout stehna, mají často i další problematickou partii: boky, hlavně jejich spodní část. Pokud se vás to týká, podívejte se také na naše tipy jak na hubnutí boků. To, že máte postavu hruška, také nezaručuje krásné břicho. Hlavně po porodu ženy, jejichž bříško bylo dříve ploché, potřebují zhubnout i v těchto místech. Inspirujte se mnoha užitečnými radami – jak zhubnout po porodu nebo jaké potraviny pomáhají při hubnutí břicha.

Základní informace o tom, jestli máte nadváhu, vám dá BMI kalkulačka.