Ploché břicho a pevná stehna za pár sekund? Stahovací prádlo je základ každého plesu

2 min čtení

2 min čtení

Plesová sezona, která následuje rovnou po vánočním čase hojnosti, si žádá jediné: zachovat si chladnou hlavu a zapomenout na nesmyslné hladovky. Ještě je tu totiž další možnost, díky které si vykouzlíte potřebné křivky do šatů za rekordní čas. Ta, bez které se neobejdou ani slavné ženy oslňující na červeném koberci: shapewear neboli stahovací a tvarující prádlo.

Před dvaceti lety se do paměti celé generace mileniálek vryla filmová scéna, která stahovací prádlo na dlouhou dobu odsunula do kolonky „tohle nosí jen babky“ – ta, v níž se Bridget Jones rozhoduje, jaké kalhotky si má vzít na rande se sexy bad boyem Danielem Cleaverem. Krajková tanga se osvědčí, když dojde na sex. Jenže stahovací tělové bombarďáky jsou cestou, aby k tomu vůbec došlo. Bridget se nakonec rozhodne pro možnost B a když na „to“ dojde, strašně se stydí, byť to její protějšek obrátí v humor. Přitom kdyby dnes na takové vytoužené rande vyrážela třeba Kim Kardashian, měla by na sobě nejspíš něco podobného, jen v kvalitě své značky Skims.

TIP NA VIDEO: Jak se obléct na společenskou akci?

Stahovací nebo tvarující prádlo se za poslední roky stalo zcela legitimní, přiznanou a hlavně žádoucí cestou, jak se připravit na společenskou akci. Pravda, pořád je vnímáno trochu jako botoxnosí ho všichni, jen se o tom nemluví na potkání. Přitom hraje klíčovou roli v celé řadě outfitů, které se objevují na červeném koberci – včetně Zlatých glóbů tento týden.

Zpěvačka Adele a herečka Octavia Spencer v rozhovorech přiznaly, že když jde o hodně důležitý večer, mají na sobě i tři nebo čtyři vrstvy stahovacího prádla! „Dokonce i pro štíhlé holky je Spanx nutností,“ řekla v rozhovoru pro Daily News Kelly Osbourne s narážkou na nejoblíbenější americkou značku shapewear, která vznikla už v roce 2000. Gwyneth Paltrow, která Spanx objevila po prvním porodu, potvrzuje: „Úplně vás to vcucne. Je to úžasné! Tohle je to tajemství všech holek v Hollywoodu!“

Loading

Důležitou otázkou samozřejmě je, jakou velikost stahovacího prádla si koupit. V tomto případě existuje jednoduchá odpověď – stejnou, jako kdybyste si kupovala třeba šaty, tedy vaši běžnou. Při oblékání by nemělo být těžké se do prádla dostat, stejně tak by ale nemělo nikde odstávat nebo se boulit – to by bylo proti jeho základní funkci. Měla byste cítit uspokojivé „vtažení dovnitř“, ale současně se cítit pohodlně a hlavně bez problémů dýchat. Při výběru velikosti ale záleží také na úrovni zpevnění. Například na stránkách Spanx je prádlo rozdělené do kategorií smooth, shape a sculpt, přičemž poslední jmenovaná poskytuje největší kompresi. Pokud vaše velikost osciluje mezi dvěma, je v tomto případě lepší sáhnout po té větší.

Loading
Loading
Loading

Co se týče typu shapewear, záleží, jaké partie chcete zpevnit. Oblíbená bývají body s košíčky (mohou být i bez ramínek), někdy i v kombinaci s nohavičkami, které poskytují perfektní základ pod přiléhavé šaty. Tedy jen do té doby, než si představíte, jak jdete uprostřed večera na toaletu (na rovinu: některé značky na to pamatují, některé ale ne).

Samostatné šortkové kalhotky s vysokým pasem jsou také fajn, neboť zabraňují, aby se vám na bocích tvořily „bouličky”. Nadto mohou mít i modelovací funkci – pozadí lehce pozvednou a zakulatí. Příliš se však nehodí pod šaty s vysokým rozparkem (své by o tom mohla vyprávět i Beyoncé). Obecně pak platí, že stahovací nebo tvarující prádlo by mělo mít minimům švů, které mají tendenci prostupovat skrze oblečení. Výjimkou jsou korzetová body, která plní i samostatnou estetickou funkci a můžete si přes ně vzít třeba jen kalhotový kostým.

Loading
Loading
Loading
Loading