Pomerančová kůže na zadku a stehnech: Nejlepší tipy a triky, jak se jí trvale zbavit

Celulitida se nejčastěji objevuje na zadku a stehnech a bohužel postihuje především ženy. Mohou za to naše podkožní tukové buňky, které snadno rostou, navíc mají kulovitý tvar a při zvětšení tak vytvářejí ony nevzhledné ďolíčky. Jak a proč celulitida vzniká ovšem není ta nejdůležitější otázka. Ta pochopitelně zní: Jak se jí zbavit?

Ačkoliv je celulitida považována spíše za kosmetický problém, její zanedbání může způsobit i zdravotní obtíže. Vyskytuje se ve čtyřech stádiích a pokud ji necháte zajít do toho posledního, šance na léčbu jsou minimální. Proto je dobré pustit se do boje již při prvních příznacích.

Jak se zbavit celulitidy

Zdravá strava a zelený čaj

Jestliže vás trápí dolíčky na hýždích a stehnech, je pravděpodobné, že zde přibíráte jako první. V jídle si proto dávejte pozor na jednoduché cukry, které se s oblibou ukládají právě do problémových míst, což stav celulitidy ještě zhorší. Strava by určitě měla být bohatá na vitaminy a antioxidanty (především díky čerstvé zelenině a ovoci) kvalitní bílkoviny a vápník. Ze zeleniny jsou neúčinnějšími pomocníky červená řepa, okurka a celer, z ovoce si dopřávejte citrusy, avokádo, broskve, meruňky, jahody a lesní plody.

Lymfatická masáž nebo přístroje?

Co ještě můžete dělat? Masírovat, masírovat a zase masírovat. Pokud vám celulitida teprve začíná nebo máte jen lehkou formu, stačí hrubá žínka, kterou si promasírujete postižená místa při sprchování. Na pokročilou fázi platí lymfatické masáže, při kterých se z těla odvádí škodlivé látky a stav pokožky se díky tomu zlepší.

Cviky na celulitidu

Jeden z nejúčinnějších způsob, jak se celulitidě bránit, je ale rozhodně pohyb. Při něm se zbavujete tuku, navíc se vám rozproudí krev i lymfa, a tím se z těla dostanou škodlivé toxiny, které přispívají ke vzniku nehezkých ďolíčků. Další výhodou je, že na zpevněné kůži je celulitida méně vidět. Přečtěte si zde, jaké sporty a jaké cviky vám pomohou.