Běhání a zdraví: Jaké jsou benefity, komu může uškodit a mohu běhat s rýmou?

26. března 2019 • 06:00
• Foto: istock.com

Pohyb má pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Důležité ale je, aby člověk běhal správně a nepřetěžoval se. Je vhodné běhat, když jsme nachlazení? Jak šetřit klouby? S jakými onemocněními by člověk běhat neměl? A co v těhotenství, po porodu nebo co běhání s nadváhou?

To, že běh má spoustu zdravotních benefitů, ví každý. Prospívá srdci a oběhové soustavě, snižuje riziko infarktu a mrtvice, snižuje riziko obezity a tím i například cukrovky. Věděli jste ale, že běhání prospívá také vaší pokožce? Nebo že zlepšuje sexuální život? Více o tom, jaká pozitiva vám běh přinese, čtěte zde:

Běh je samozřejmě skvělým prostředkem, jak zlepšit své psychické zdraví. Odbourává stres, pomáhá proti depresím a zlepšuje paměť i soustřední. Více čtěte zde:

Řada lidí se domnívá, že běhání nemusí být dobré pro jejich klouby. Vše záleží na správné technice běhu, ale i třeba volbě bot, vhodně zvoleném tempu i tréninku. Pokud dodržíte pár základních pravidel, běhání naopak vašim kloubům prospěje. Více si přečtěte v následujícím článku:

Ne vždycky jsme ale stoprocentně fit. Nejen v zimním období vás může přepadnout nachlazení. Každý z nás se s ním vypořádává jinak, někdo ulehne, někdo se ho snaží vyhnat z těla sportem. Je ale dobré pokračovat v tréninku a věnovat se běhu, i když máte rýmu a kašel?

Menstruace sice není nemoc, ale běhání dokáže někdy znepříjemnit. Měl by člověk v těchto dnech změnit intenzitu tréninku, nebo se naopak chovat, že se nic neděje? Čtěte v následujícím článku:

Jak pečovat o své klouby, hlavně v zimě, čtěte zde.

Možná vás trápí kila navíc a přemýšlíte o tom, zda je vhodné začít běhat, jestli nebudou příliš trpět vaše klouby nebo srdce. Na pohyb určitě nerezignujte, i běhání je pro vás vhodné, stačí jen na začátku dodržovat specifická pravidla. Jaká, to si přečtěte v následujícím textu:

Pokud vás zajímá, jak běhat během těhotenství, podívejte se sem:

Pokud vás zajímá, při jakých onemocněních se běh nedoporučuje vůbec, odpověď najdete v následujícím textu:

V poslední době se stává čím dál tím populárnější chůze na boso a čím dál tím více lidí na boso také běhá. Co potřebujete vědět, než si sundáte boty?

Jdi na homepage Zpět na začátek

Běhání

Jak začít Jak často Technika Jak vydržet Oblečení V zimě Do schodů Hubnutí Běh se psem

 

Vše, co potřebujete vědět, když začínáte i když se chcete zlepšit. Jak se vyvarovat nejčastějších chybjak běhat bez kondice nebo po čtyřicítce, jaký vliv má běh na zdraví nebo jestli běhat s rýmou? Jak běhat s nadváhou, jak běhat v těhotenství, jak zhubnout běháním, je lepší běh ráno, nebo večerco při běhání jíst? Co nám pomohlo překonat lenost, jaký má běh vliv na psychiku a spousta dalších užitečných rad, tipů a triků. S námi to zvládnete!

Horoskopy