.

. Zdroj: Istock.com

.
.
...
4
Fotogalerie

Cviky na nohy a další tipy na hubnutí

Jsou vaším cílem krásné štíhlé nohy? Zaměřte se nejen na jídelníček a celkové spalování tuků – třeba při nordic walkingu nebo plavání – ale i na budování svalů. Právě s narůstající svalovou hmotou se vám totiž zrychlí metabolismus a vy budete pálit více kalorií. A to i ve chvíli, kdy zrovna necvičíte.

Když mluvíme o svalech, cílem samozřejmě není velký objem. Hezké jsou pevné, pružné a štíhlé svaly. Přesně takové dělá pilates. Při tomto cvičení se nádherně protáhnete a posílíte hluboko uložené svaly, které jsou drobnější a pěkně tvarují tělo.Tato aktivita se zaměřuje na celé tělo, takže jestli – tak jako mnoho žen – řešíte kromě nohou i další problémové partie, na pilates najdete inspiraci. Podívat se můžete také na naše další hubnoucí rady, třeba jak zhubnout boky nebo cviky na štíhlá stehna.

Jak na správné dřepy

Pokud jde o posilování nohou, skvělým cvikem jsou určitě dřepy, dělejte je ale správně: Mírně se rozkročte a klesejte zadkem dozadu, jako byste se chtěli posadit. Stehna by měla být v ideálním případě vodorovně se zemí a kolena nesmí jít přes špičky (dejte si 3 série po 20). Pokud chcete trénink posunout ještě o stupeň výš, pořiďte si bosu a dělejte dřepy na této balanční pomůcce. Tím, jak budete hledat rovnováhu, zapojíte mnohem víc svalů včetně těch hlubokých.

Jak zhubnout lýtka

Samostatnou kapitolou při hubnutí nohou jsou silná lýtka. Pokud jste jinak štíhlí, ale lýtka máte objemná, mohou za to zřejmě geny a pomůže opět osvědčený recept: Aktivní pohyb zaměřený na pálení kalorií a posilování. Účinným cvičením, které můžete dělat kdekoli, jsou výpony na špičkách. Jednoduše si stoupejte na špičky a zase zpět (opakujte 3 série po 10 až 15). Pokud chcete cvik zintenzivnit, přidržte se zdi a dělejte ho na jedné noze.

Dieta bez sacharidů? Radši ne

Když přijde na jídlo, mnoho žen dělá klasickou chybu: Ve snaze zhubnout ubírá ze stravy cukry a vynechává pečivo, přílohy a ovoce. Toto trápení jim ale nepomůže, naopak. Tělo pak totiž nemá odkud brát energii a sáhne do svalů. Navíc se dostane do stresu a pro jistotu si uloží tuky na horší časy. Mnohem efektivnější pro štíhlé nohy bude, když svůj organismus zásobíte kvalitními sacharidy a bílkovinami a přidáte zdravé tuky, které jsou třeba v rostlinných olejích lisovaných za studena. Inspirujte se v našich zdravých a chutných receptech.

Doporučujeme

Načíst další články