České eco podnikatelky, které svou prací mění svět módy, kosmetiky a zdraví

Tyhle ženy chtějí, aby lidé začali o věcech v životě přemýšlet a zjistili, že to jde jinak. Víc v souladu s přírodou, víc zdravě, víc ekologicky. A navíc se rozhodly v tomto směru i podnikat. Začátky byly těžké, ale ony to nevzdaly a dnes jsou na svou cestu právem hrdé.

Každá má svůj příběh, ale v něčem se podobají. Svým nápadem pro podnikání šly zásadně proti proudu. Když začínaly, slovo vegan, udržitelná móda, bio kosmetika, menstruační kalíšek nebo léčba pijavicemi nikdo moc slyšet nechtěl. Věděly, že to bude těžké, ale šly si za svou myšlenkou. A my se musely zeptat: Proč se pro tento typ práce rozhodly? Co nejtěžšího musely ustát? Jaké byly reakce okolí? Co jim dalo sílu vytrvat?

Kamila Boudová, zakladatelka SLOU Days, autorka knihy Falešná Pařížanka

Kamila Boudová

Nic jiného mi před pěti lety nedávalo smysl. Sehnat si práci v konvenčním módním průmyslu jsem už nemohla, měla jsem moc informací o tom, co to způsobuje, a malé udržitelné značky měly plné stavy. Je tam samozřejmě mnohem menší obrátka zaměstnanců. Mé podnikání snad žádnému velkému odporu nemuselo odolávat, maximálně se musím pořád něco učit a řešit následky špatných obchodních rozhodnutí. Založení SLOU a mé propojení s udržitelnou módou mi naopak výborně posloužilo. V Čechách se kolem mě organicky vytvořila úžasná skupina nových přátel se stejnou misí a životním stylem. Nápor je pouze v úzkých rodinných kruzích od členů, kteří vyznávají hodnoty, které mi neslouží, a tak se jimi nehodlám dál řídit, ať se děje, co se děje.