Udržitelnost: 5 jednoduchých tipů, jak se začít chovat odpovědněji ze dne na den

Udržitelnost už není jen záležitostí ekologických aktivistů nebo bio-kamarádek. Přemýšlet o odpovědném chování se v letošním roce stává mainstreamem. Možná i vy tak nějak tušíte, že třídit plasty je trochu málo, ale na kompostér na balkóně ještě nemáte. Přinášíme pár tipů, jak začít s odpovědným životním stylem jednoduše a ze dne na den.

Tři stovky – tolik jednorázových mikrotenových sáčků spotřebuje ročně podle statistik každý z nás. Proč se ale v samoobsluze vztekat s potrhaným (a navíc nerecyklovatelným) pytlíkem na jablka, když si můžu večer během poslouchání zpráv jako relax ušít vlastní – větší a bytelnější? Tady je pár tipů, jak začít s ekologičtějším způsobem života tak, aby vás to bavilo!

1. Bez hezké lahve ani ránu

Loňské léto bylo dlouhé a horké – pamatujete si, jestli se vám tehdy dařilo dodržovat pitný režim? Ten můj se výrazně vylepšil v momentě, kdy se mi v jednom obchodě s kávou zalíbila průhledná půllitrová lahev s růžovou zátkou. Koupila jsem si ji a od té doby bez ní nedám ránu. Stala se v podstatě součástí mých kabelek a batohu – nosím ji na výlety, třikrát týdně na trénink a někdy z ní piju dokonce i doma. Pointa? Počet v obchodě zakoupených balených vod bych od té doby napočítala na prstech jedné ruky. A něco jako pocit žízně už mé tělo nezná.