...

... Zdroj: Unsplash.com

Víkend v Praze: 9 kaváren, kde si můžete dát výtečný brunch

Máte chuť o víkendu zpomalit a vyrazit na pořádný brunch? Veronika Tázlerová, velká milovnice kávy a autorka blogu Stylish Coffee, má tato místa pořádně zmapovaná a poradí vám, kam zajít. 

„Co si budeme povídat, do kaváren se v poslední době nechodí jen za skvělým kafem, ale nedílnou součástí jsou i bohaté brunche plné vajíček, lívanců, avokád a všemožných dalších odměn, které si po náročném pracovním týdnu opravdu zasloužíme,“ píše Veronika Tázlerová, studentka, která na svém blogu a Instagramu Stylishcoffee.cz pravidelně mapuje kavárny a bistra s výběrovou kávou. Tady jsou její tipy, kam zajít na perfektní brunch.

Eska

Ani nevím, jak tohle kouzelný místo v srdci Karlína definovat. Skandinávií inspirovaná Eska funguje jako restaurace s pekárnou, kde si pečou vlastní kváskový chléb podávaný s těmi nejkvalitnějšími surovinami. Pekárna s kavárnou je v provozu celičký den, zatímco horní část, kterou tvoří restaurace, otevírá své brány v době oběda a večeře. O víkendech pak přicházejí na řadu takzvané dlouhé snídaně, které Vám zpříjemní nejen samotný víkend, ale celý zbytek týdne, za to Vám ručím.

Vyslyšeli jsme vaše přání a na pořádnou snídani k nám můžete zajít každý den. Navíc teď máme taky párky z Naše maso, jogurt s domácími pečenými vločkami a ovocem nebo hemenex. Podáváme je do 15 hodin. #eskakarlin

Příspěvek sdílený Eska (@eska_karlin),Kvě 3, 2016 v 5:08 PDT

Café Jen

Dalším must-visit pro všechny milovníky víkendových brunchů je přátelské Café Jen v pražských Vršovicích. Nejenže se tu budete cítit jako u starých známých na návštěvě, ale zároveň si pochutnáte na dokonalých snídaních nebo můžete zkusit víkendový spešl, který sice pokaždé mění svou tvář, ale kvalita a chuťový zážitek zůstávají neposkvrněné. Tady prostě nikdy neuděláte chybu.

už zítra víkendová snídaně v @cafe_jen ☝🏻 třeba naše epesní letní ovesná kaše se švestkama a taky domácí žitný chleba s bylinkovým máslem 🙌🏼🌿😍#butfirstcoffee#cafejen#helloweekend#girlsmakecoffee💕

Příspěvek sdílený café jen (@cafe_jen),Srp 10, 2018 v 3:43 PDT

Mezi srnky

To, že na Vinohradech není o dobré kafe ani brunche nouze, nám hrdě potvrzuje i roztomilé Mezi srnky, které se pouhou změnou písmenka (původní Mezi Zrnky) proměnilo ve snídaňový ráj všech foodies. Zajít sem můžete třeba na vynikající smoothie bowl, lívance či omeletu, kterou Vám až pod nos donesou milé a usměvavé baristky.

Ani po víkendu plném brunchů nemáme lívanců dost a experimentujeme s jejich obměnami. Na pondělí jsme vymysleli slanou verzi se slaninou, kukuřicí, fetou a jogurtem, v menu s polévkou z červené čočky. /Zítra polévka z bílé ředkve s kmínem a reuben sandwich s roastbeefem a ementálem . Even after the weekend full of brunch we've not enough of pancakes on our mind and keep on experimenting with them. Monday version is savoury, served with bacon, corn and yoghurt, in menu with red lentils soup. /Tomorrow daikon and cumin soup, reuben sandwich with roastbeef and emmental #mezisrnky #lunch #pancakes #bacon

Příspěvek sdílený Bistro Mezi srnky (@mezisrnky),Srp 6, 2018 v 2:02 PDT

Café Savoy

Dalším velikánem (nejen) snídaňové scény je slavné Café Savoy, které pod taktovkou Ambiente servíruje bohaté brunche plné všeho, na co si jen vzpomenete, v ještě opulentnějším prostředí. Ceny jsou možná trochu vyšší, ale ten zážitek vážně stojí za to.

Snídaně v poledne? Žádný problém – podáváme je po celý den! #cafesavoy

Příspěvek sdílený Café Savoy (@cafe.savoy),Čec 18, 2018 v 3:27 PDT

Místo & Můj šálek kávy

Neméně profláklým snídaňovým spotem je i dejvické Místo (zvoleno kavárnou roku 2016) a jeho starší brácha, karlínský Můj šálek kávy. Kromě kávy z české pražírny Doubleshot si tu o víkendu můžete dopřát třeba anglickou snídani nebo veleslavné pohankové lívance se sezónním ovocem a smetanou. A aby těch ocenění nebylo málo, pokud budete mít štěstí, dostanete v Místě kávu přímo z rukou loňského vítěze Baristy roku, Ondřeje Hurtíka.

Prý dlouho nebylo avo 🥑 Tak o víkendu bude na brunch 🍳 #weekendspecial #avolove #mistoprovas #kavarnamisto

Příspěvek sdílený Místo (@mistoprovas),Čen 22, 2018 v 6:19 PDT

Café Lounge

O tom, jak je kavárenská rodina spletitá, nás přesvědčí i Café Lounge, sesterský podnik milované Emy. Právě sem ale, na rozdíl on frekventovaného espresso baru, chodí hosté posedět i na několik hodin a užít si ty krásně dlouhé, oku i jazyku lahodící snídaně.

Weekend long lazy breakfast? See you soon then! #cafeloungepraha #breakfast #breakfastinprague #brunch #weekendbreakfast #coffeetime #breakfasttime #prague

Příspěvek sdílený Café Lounge (@cafeloungepraha),Led 15, 2016 v 8:51 PST

Bistro 8

Inspirované Berlínem a možná i překrásným podnikem Roamers je nenápadné Bistro 8 na Letné. V minimalistickém interiéru dostanete tak parádní snídaně, že se Vám budou sbíhat sliny, ještě když budete nahrávat jejich fotku na Instagram. Nekecám.

Naše nejžhavější brunchová novinka je fusion mezi croque madame a caprese, zkratka zapeceny sendvič s bazalkou, buvolí mozzarellou, rajcaty a sazenym vejcem. Tak přijďte :-) / hot offer for weekend brunch is fusion between croque madame and caprese. #brunch #caprese #croquemadame #weekendvibes

Příspěvek sdílený Bistro 8 (@bistro_8_letna),Čen 2, 2018 v 12:17 PDT

Monolok

V závěru naší snídaňové tour se (překvapivě) vrátíme zpátky na Vinohrady, kde nám nedávno upravenou snídaňovou nabídku představilo i stylové Monolok cafe. Vajíčka snad na všechny způsoby, lívance nebo francouzské toasty s horkými jablky a skořicí si tu navíc můžete v teplejších měsících užít i na překrásné zahrádce.

Už víte, co si dáte k snídani? Že ne? Mrkněte na naše nové letní menu a už dnes se můžete těšit na dobroty, které Vám naši kuchaři nachystali. Přejeme Vám dobrou chuť. Monolok team 😊 #newmenu #coffetime #prague #breakfast

Příspěvek sdílený Monolok Cafe (@monolokcafe),Čec 6, 2017 v 9:58 PDT

Doporučujeme

Načíst další články