Víkend v Praze: 9 kaváren, kde si můžete dát výtečný brunch

Máte chuť o víkendu zpomalit a vyrazit na pořádný brunch? Veronika Tázlerová, velká milovnice kávy a autorka blogu Stylish Coffee, má tato místa pořádně zmapovaná a poradí vám, kam zajít. 

„Co si budeme povídat, do kaváren se v poslední době nechodí jen za skvělým kafem, ale nedílnou součástí jsou i bohaté brunche plné vajíček, lívanců, avokád a všemožných dalších odměn, které si po náročném pracovním týdnu opravdu zasloužíme,“ píše Veronika Tázlerová, studentka, která na svém blogu a Instagramu Stylishcoffee.cz pravidelně mapuje kavárny a bistra s výběrovou kávou. Tady jsou její tipy, kam zajít na perfektní brunch.

Eska

Ani nevím, jak tohle kouzelný místo v srdci Karlína definovat. Skandinávií inspirovaná Eska funguje jako restaurace s pekárnou, kde si pečou vlastní kváskový chléb podávaný s těmi nejkvalitnějšími surovinami. Pekárna s kavárnou je v provozu celičký den, zatímco horní část, kterou tvoří restaurace, otevírá své brány v době oběda a večeře. O víkendech pak přicházejí na řadu takzvané dlouhé snídaně, které Vám zpříjemní nejen samotný víkend, ale celý zbytek týdne, za to Vám ručím.

Café Jen

Dalším must-visit pro všechny milovníky víkendových brunchů je přátelské Café Jen v pražských Vršovicích. Nejenže se tu budete cítit jako u starých známých na návštěvě, ale zároveň si pochutnáte na dokonalých snídaních nebo můžete zkusit víkendový spešl, který sice pokaždé mění svou tvář, ale kvalita a chuťový zážitek zůstávají neposkvrněné. Tady prostě nikdy neuděláte chybu.

Mezi srnky

To, že na Vinohradech není o dobré kafe ani brunche nouze, nám hrdě potvrzuje i roztomilé Mezi srnky, které se pouhou změnou písmenka (původní Mezi Zrnky) proměnilo ve snídaňový ráj všech foodies. Zajít sem můžete třeba na vynikající smoothie bowl, lívance či omeletu, kterou Vám až pod nos donesou milé a usměvavé baristky.

Café Savoy

Dalším velikánem (nejen) snídaňové scény je slavné Café Savoy, které pod taktovkou Ambiente servíruje bohaté brunche plné všeho, na co si jen vzpomenete, v ještě opulentnějším prostředí. Ceny jsou možná trochu vyšší, ale ten zážitek vážně stojí za to.

Snídaně v poledne? Žádný problém – podáváme je po celý den! #cafesavoy

Příspěvek sdílený Café Savoy (@cafe.savoy),Čec 18, 2018 v 3:27 PDT

Místo & Můj šálek kávy

Neméně profláklým snídaňovým spotem je i dejvické Místo (zvoleno kavárnou roku 2016) a jeho starší brácha, karlínský Můj šálek kávy. Kromě kávy z české pražírny Doubleshot si tu o víkendu můžete dopřát třeba anglickou snídani nebo veleslavné pohankové lívance se sezónním ovocem a smetanou. A aby těch ocenění nebylo málo, pokud budete mít štěstí, dostanete v Místě kávu přímo z rukou loňského vítěze Baristy roku, Ondřeje Hurtíka.

Café Lounge

O tom, jak je kavárenská rodina spletitá, nás přesvědčí i Café Lounge, sesterský podnik milované Emy. Právě sem ale, na rozdíl on frekventovaného espresso baru, chodí hosté posedět i na několik hodin a užít si ty krásně dlouhé, oku i jazyku lahodící snídaně.

Bistro 8

Inspirované Berlínem a možná i překrásným podnikem Roamers je nenápadné Bistro 8 na Letné. V minimalistickém interiéru dostanete tak parádní snídaně, že se Vám budou sbíhat sliny, ještě když budete nahrávat jejich fotku na Instagram. Nekecám.

Monolok

V závěru naší snídaňové tour se (překvapivě) vrátíme zpátky na Vinohrady, kde nám nedávno upravenou snídaňovou nabídku představilo i stylové Monolok cafe. Vajíčka snad na všechny způsoby, lívance nebo francouzské toasty s horkými jablky a skořicí si tu navíc můžete v teplejších měsících užít i na překrásné zahrádce.