Video placeholde

Na Mlýnku: Café Jen, kavárna, kde vládnou ženy

Domácí tvarohová bábovka nebo famózní meruňkový koláč ke kávě, k snídani kvalitní párky nebo vejce s kváskovým chlebem. Pokud jste spíš na sladké, hitem jsou domácí granola a farmářský jogurt se sezónním ovocem. K tomu káva z oceněné britské pražírny Has Bean Coffee. To je Café Jen, kavárna, která svou atmosférou dokonale zapadá do osobitého ducha pražských Vršovic. Na snídani do Café Jen vás vezme vloger a barista Jaroslav Slámečka.

Dominika a Hanka si před pěti lety společně otevřelykavárnu v Kodaňské ulici, a začaly si tak plnit svůj sen. Klidné uličky pražských Vršovic jsou místem, kam útulná kavárna v severském stylu perfektně zapadá, kde si budete chtít sednout na zahrádku, u snídaně si přečíst noviny a zapomenout na to, že jste v centru.

Obě majitelky původně vykonávaly funkci baristek, obsluhy, samy vařily i pekly. S rostoucí popularitou kavárny si ale vybudovaly charismatický tým, který jim pomáhá dělat Café Jen tím, čím je. Instagramový hashtag #girlsmakecoffee (holky dělají kávu) vám napoví, že tady za barem muže nepotkáte.

Holky z Café Jen dlouhodobě spolupracují s britskou pražírnou Has Bean Coffee, která loni získala první místo na mistrovství světa v přípravě kávy. Cappuccino, které si tu objednáte, bude rozhodně patřit mezi ty nejlepší, jaké jste kdy měla.

Další skvělou kávu zkuste například zde: