Video placeholde

Restart: Nebojte se silového tréninku, je to nástroj k hubnutí, říká odborník

Hodí se silový trénink pro ženy? Často se ho bojí, protože si myslí, že z nich pak budou korby. Přitom právě silový trénink je jedním z nejúčinnějších nástrojů k hubnutí. Proč a jak to funguje, vysvětluje v novém dílu podcastu Restart časopisu Dieta Jan Caha z Fitness Institutu.

Silový trénink může být velmi účinným nástrojem k hubnutí, přesto se ho mnozí bojí – zejména se to týká žen. Jan Caha, specialista na sportovní výživu, fitness trénink a zakladatel Fitness Institutu, v novém díle podcastu Restart časopisu Dieta vysvětluje, proč obavy ze silového cvičení nejsou namístě, a poradí také, jak cvičit a v jaké intenzitě i s ohledem na hubnutí.

„Nebojte se silového tréninku, je naprosto přirozený a prospěšný pro všechny a v jakémkoliv věku,“ říká Caha a dodává, že velkých svalů se ženy bát vůbec nemusí. „Aby byly opravdu osvalené jako muži, vyžadovalo by to specializované a náročné tréninky a také striktní jídelníček s doplňky stravy, tedy úplně jiný přístup,“ vyjmenovává odborník.

Při silovém tréninku svaly samozřejmě budou reagovat na výkon, ale budou se spíše tonizovat a zpevňovat, ne narůstat do enormních objemů. Oproti tomu kardio trénink, na kterém ženy často visí a staví na něm veškerou fitness snahu, k hubnutí nestačí. Spíš je příjemným doplňkem.

Jak tedy sestavit vhodný silový trénink pro ženy? Jak v něm zohlednit hormonální cyklus, zkušenosti a časové možnosti, respektive kolikrát týdně je nejlepší se silovému tréninku věnovat? A proč je důležité dbát hlavně na technické provedení cviků? Celý rozhovor moderátorky Hanky Reinders Mašlíkové s Janem Cahou si můžete pustit na videu v úvodu článku.

Celý díl podcastu Restart s Janem Cahou můžete poslouchat na Spotify:

CODEX_SPOTIFY_PODCAST

Aktuální číslo časopisu Dieta si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Dieta 05/22
Dieta 05/22 | Zdroj: Anna Kovačič