Stylové nejsou jen Pařížanky! Obkoukejte 6 trendů od osobitých britských žen

Francouzky milujeme pro jejich nedbalou eleganci, Skandinávky zase pro schopnost vytvořit minimalistický a nadčasový outfit. Trochu neprávem – a týká se to zejména české kotliny – ale pro fascinaci dvěma výše zmíněnými národy zapomínáme, že stejně velkou dávku módní inspirace nám mohou nabídnout také ženy z Velké Británie. Je proto na čase to napravit. Čím je jejich styl specifický a jaké letní trendy od nich letos můžeme okoukat?

Není pochyb, že každá země má svůj ikonický styl. V poslední době to jde velmi dobře vidět na instagramových účtech jako @parisiensinparis či @londonersinlondon_, na nichž se objevují fotky stylových místních obyvatel, které ale na rozdíl od klasického „street stylu“ nejsou nijak stylizované. Focené jsou většinou tajně, za pochodu a tím si uchovávají svou autenticitu. I přes často rozmazané záběry z prazvláštních úhlů lze vypozorovat prvky oblékání, které jsou pro danou zemi či město typické. V porovnání s Francií či severskými zeměmi je ale stále pro Čechy britský styl těžké definovat. Jedni si totiž pod ním pořád představují anglické elegány jako vystřižené z konce 19. století, jiní zase hned vidí styl britských rockových kapel. Ale stačí to?

TIP NA VIDEO: Křivák – Nadčasový symbol nespoutanosti a rebelství

Přestože je Británie země multikulturní a skutečně je v ní, co se stylu týká, možné najít cokoliv, Britky obecně velmi sází na osobitost a barevnost. Zejména v posledních letech je ostrov líhní mladých nezávislých značek, které se zaměřují na oblečení kombinující zdánlivě nekombinovatelné barvy a vzory a dokazují, že britský styl je především založený na hře, nadsázce a zároveň chuti být vidět. Ve světě jinak minimalistických outfitů, tlumených odstínů a pytlovitých střihů něco takového může být skutečným osvěžením. Trocha inspirace od stylových Angličanek, Skotek i Welšanek proto rozhodně neuškodí. Na jaké vlně se nesou jejich letní trendy?

Kostkované „gingham“ šaty

Vzorované šaty jsou hitem léta. Nikdo je ale nenosí tak jako ostrovní milovnice módy. Nebojte se proto do šatníku vpustit kapku roztomilosti. Noste modely s balonovými rukávy, mašlemi i kanýry. Skvěle budou fungovat zejména v mixu pastelových barev, případně doplněné ještě o motivy ovoce. Přidejte k nim tenisky, bílé ponožky nebo masivní sandály. Gingham kostka bude stejně dobře vypadat také na saku, topu či kalhotách.

Loading
Loading

Tipy na další trendy od stylových Britek najdete na následující straně >>