Chyběly vám? 35 nejkrásnějších puntíkatých šatů z aktuálních kolekcí

24. května 2021 • 06:00
Street style v Kodani • Foto: Profimedia.cz

Puntíkaté šaty nepatří mezi letošní trendy a díky bohu za to, protože se na nás aspoň nevalí odevšad. Jsou nicméně kouskem, který léto co léto s chutí vytáhnete ze skříně. 

Ano, najdou se tací, kdo považují puntíky za módní vzor, jenž patří do minulosti. Ale my ostatní se asi shodneme, že puntíkaté šaty jsou nadčasové a milujeme je nejméně od dob, co v nich Gwen Stefani zpívala ve videoklipu Don't Speak a Julia Roberts coby Pretty Woman doprovázela Richarda Gerea na zápas v pólu. Výčet dalších žen, které zazářily v puntíkatém vzoru, by byl nekonečný a obsazený od zlaté éry Hollywoodu až po současnost, jedno mají ale jejich šaty společné: od Marilyn po vévodkyni Kate, jejich šaty by se daly nosit v kterékoli době. 

Tip na video: Jaké barvy by vám neměly chybět v šatníku?
Těchto 6 odstínů musí mít každá žena v šatníku! Jaké to jsou? VIDEO Videohub

 

Puntíkaté šaty možná také v někom evokují svérázný svět pin-upek, ale zářivé barvy a široké kolové sukně se spodničkami ponechme jim. Jako nesmrtelná se i z hlediska módní historie stejně nejvíc jeví základní černo-bílá kombinace, k níž se v poslední době opět přidává vintage příměs hnědé či béžové. Střihy jsou rozmanité, skandinávské značky milují velkorysost a objem reprezentované balonovými rukávy a kaskádovou sukní. Francouzské či britské se častěji inspirují 40. a 90. léty, což jsou košilové a zavinovací střihy, respektive jednoduché šaty na ramínka. Výběr šatů, který jsme pro vás připravily, je tedy opravdu pestrý. Najdete mezi nimi ty své?

Fotogalerie: 35 nejlepších puntíkatých šatů z aktuálních kolekcí

Fotogalerie

36 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy