Hravé pastelové barvy jako odpověď na rok strávený v pandemii. S čím je kombinovat?

Na každou složitou dobu musí přijít reakce, která veškerou negativitu zastíní. Fialková, světle žlutá, růžová a zelená jako nejdůležitější barvy jara proto probouzí svět po dlouhé pandemii opět k životu. Evokují nutnost péče o sebe a vnáší do šatníku novou vlnu optimismu, jemnosti a naděje.

Návraty do minulosti a uchýlení se ke vzpomínkám na bezstarostné dětství letos naplno prosycují módní svět. Pastelové odstíny jsou tak vedle dalších prvků plných sentimentality nástrojem, jak se skrze oblečení přemístit do bezpečných a uklidňujících míst, které nepropustí nic špatného z posledních 14 měsíců. A že toho nebylo málo.

TIP NA VIDEO: Příprava na léto: 3 typy šatů, co by vám neměly chybět

Pastelové odstíny jsou proto letos plné poslání a skrytých zpráv. Kromě rozčeření temných mračen, pod kterými se celý svět – včetně toho módního – poslední dobou nacházel, jsou také podle Laurie Pressman, viceprezidentky institutu Pantone, jenž každoročně mimo jiné určuje klíčové odstíny sezóny, symbolem pro nové generace a touhu žít ve spojení, nikoliv rozděleni nenávistí. Pastely jsou podle ní letos především posly čistoty a jednoduché, avšak propracované estetiky, která dokáže navodit pocit letos tak potřebného zklidnění a pohody.

Způsobů, jak tuto sezónu pastely nosit, je hned několik. Důležitou roli při tom hraje harmonie barev i kombinace, které neevokují přílišnou nucenost a tendence svůj outfit proměnit za každou cenu v cukrovou vatu. Jak tedy na to?

Monochromatický look

Outfit tón v tónu velmi dobře funguje především u byznys oblékání, zejména dámských obleků. Zkuste proto letos s pastely začít právě u nich. Na teplejší měsíce se obzvlášť skvěle hodí lehká lněná verze a overzised střih s širokými nohavicemi.

Loading
Loading

Další styling pastelových barev najdete na následující stránce >>