Veselé pastelové kabelky ovládnou jaro! Tady máte nejlepší z nich

Dáte si raději jahodovou, citronovou, nebo třeba mangovou? Řeč samozřejmě není o zmrzlinách, ale o kabelkách. Od Bottegy po By Far, pastelová lobby je letos obzvlášť silná.

Pastelové barvy už pomalu v oblíbenosti dohánějí květinové vzory. „Groundbreaking,“ řekla by nejspíš Miranda Priestly z filmu Ďábel nosí Pradu. Už nejde o nějaký ojedinělý trend, který definuje jednu sezonu, ale o jarní stálici, kterou chceme každý rok nosit znovu a znovu. Šatníku po dlouhé zimě totiž dodávají tolik potřebné odlehčení, radost a hravost. Ostatně už malíři v době rokoka a jejich obdivovatelé nacházeli v pastelových barvách estetické uspokojení, podobně jako my tak dnes činíme skrze Instagram, který nás podněcuje k odvážnějšímu sebevyjádření, a to i skrze barvy.

Právě kabelky, ale i boty v pastelových odstínech jsou vděčné spojení. Na první dojem mohou působit jako zbytečný výstřelek, ale s přihlédnutím právě k tomu, že se za rok nejspíš opět vrátí, jde vlastně o nadčasové kousky. Kdo by na jaře nemiloval barvy! S těmi pastelovými se navíc pojí i žádoucí retro nádech, jež evokuje 50. a ještě více 60. léta, kdy se začaly přidávat geometrické vzory a barevný colorblock.

Loading
Loading

Připomeňte si módu 50. a 60. let s největší tehdejší ikonou Jackie Kennedy.

Letošní kabelky se také vezou na vlně retrománie. Úspěšná bulharská módní značka By Far začínala před pěti lety s kabelkami a botami, které byly sice inspirovány modely z 60. a 70. let, nicméně tehdy se ještě držely základních odstínů, jako byly černá nebo béžová. Letos? Jejich kabelky hýří nejen všemi odstíny, ale i odvážnými proužky! Podobně italská Bottega Veneta postupně upouští od svého „koženého minimalismu“, jemuž dominovalo psaníčko The Pouch, mnohem častěji se přiklání k barvám, letos v čele s jemně broskvovou, svěže zelenou nebo tyrkysovou.

Loading

Kde koupíte stylovou pastelovou kabelku? Podívejte se do fotogalerie.