Módní jaro začíná: Nejkrásnější svetříky v pastelových barvách | Ženy.cz
 


Módní jaro začíná: Nejkrásnější svetříky v pastelových barvách

3. února 2021 • 06:00
Street style ve Stockholmu • Foto: Profimedia.cz

Pastelové barvy na jaře? Ano, že je to tu zas! V tomto přechodovém období se ale chytře snoubí s nejrůznějšími svetříky, kardigany a úpletovými topy, takže zima vám rozhodně nebude.

Kdyby se seriál Bridgerton odehrával v současnosti, mohly by Daphne, Eloise, Penelope a spol. nosit džíny a k nim neodolatelné svetříky v sorbetových odstínech, které v současné době zaplavují módní e-shopy. Móda Bridgertonu totiž okouzluje právě pastelovými barvami, letošní pulovry a kardigany si navíc ze zdobných šatů berou leccos – hranaté výstřihy, volány, nabírané rukávy, okázalé límce i květinové výšivky. Ach ano, a nesmíme zapomenout ani na štrasové nebo perlové knoflíky

Variabilita střihů je opravdu široká, ovšem kdybychom měly vypíchnout jeden jediný podstatný pro letošní jaro, pak by to byla zkrácená délka. Vysloveně hitem bude kardigan klidně i s kratšími rukávy, který můžete nosit k džínám, k sukni i rozepnutý přes šaty, což dodává stále žádoucí devadesátkový šmrnc. Mimochodem, v 90. letech byly pastelové odstíny symbolem neokázalého až frivolního luxusu. Stačí si vzpomenout na kostýmky Chanel, které nosila princezna Diana, nebo na kampaň Versace s tehdejšími hvězdami modelingu. 

Kde koupíte nejkrásnější pastelové svetříky? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

15 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy