Jaké šaty budeme nosit v roce 2021? Těchto 6 trendů bude dominovat

4. ledna 2021 • 06:00
 • Jaké šaty budeme nosit v roce 2021? Těchto 6 trendů bude dominovat

  Rok 2020 se nesl na bohémské vlně sedmdesátých let, ale to je minulostí. Nový rok dělá za vším tlustou čáru a přichází s vlastním konceptem. Letošní šaty tak budou především éterické a sexy jako už dlouho ne!

  Rafinovaná ramínka

  Maxi šaty na ramínka jsou klasikou, jen letos ta ramínka budou trochu zamotanější. Po odhalených zádech se do hledáčku návrhářů dostal tentokrát dekolt, kterému nezvyklé prostřihy a překřížená ramínka dodávají zvláštní půvab. 

  Gabriela Hearst Gabriela Hearst Autor: Profimedia.cz
  Jacquemus Jacquemus Autor: Profimedia.cz
  Victoria Beckham Victoria Beckham Autor: Profimedia.cz

  Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

 • Ultra mini

  Jedním z největších trendů roku 2021 budou mini délky. Mini sukně, mini šortky a samozřejmě mini šaty. Ty budou jednak čerpat inspiraci ze 60. let, kdy se fenomén mini zrodil, jednak z devadesátek, které ho propojily s konceptem minimalismu. Protože mini a minimalismus patří k sobě, že?

  Salvatore Ferragamo Salvatore Ferragamo Autor: Profimedia.cz
  Jacquemus Jacquemus Autor: Profimedia.cz
  Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
 • Transparentní vrstvy

  Devadesátá léta se letos připomenou také poněkud psychedelickým vrstvením, které však postavě dodává až vílí éteričnost. Návrháři si přitom pohrávali jak s pastelovými, tak i s neonovými barvami, jež dohromady tvoří zajímavý efekt. V praxi se tento trend může projevit výraznější spodničkou, která může prosvítat skrze transparentní svrchní vrstvu. 

  Fendi Fendi Autor: Profimedia.cz
  Sportmax Sportmax Autor: Profimedia.cz
  Eiko Ai Eiko Ai Autor: Profimedia.cz

 • Negližé

  Jsou to šaty, nebo košilka? Takovou otázku si možná budete klást při pohledu na trend negližé, který stírá hranice mezi šaty na ven a na spaní. Ale po loňském roce se této tvůrčí reakci ani nelze divit. Šaty, které si reálně budeme kupovat, sice možná nebudou tak odvážné, ale nějaký ten krajkový lem či prostřih by klidně mít mohly.  

  Paco Rabanne Paco Rabanne Autor: Profimedia.cz
  Alberta Ferretti Alberta Ferretti Autor: Profimedia.cz
  Vivienne Hu Vivienne Hu Autor: Profimedia.cz
 • À la triko

  Na nostalgickou notu tentokrát zahrají šaty, které vypadají jako dlouhé triko, ale hlavně jako váš dávnější model z konce 80. let. Zejména módní domy Chanel a Louis Vuitton vracejí do hry retro potisky, které kombinují černou, bílou, růžovou, žlutou a tyrkysovou, což je taková barevná esence osmdesátek. Jste připravena vrátit se o třicet let nazpět?

  Louis Vuitton Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
  Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz
  Sportmax Sportmax Autor: Profimedia.cz
 • Hvězdný třpyt

  Loni jsme si večírků moc neužili, tak doufejme, že nám to letošní rok vynahradí. Návrháři s tím rozhodně počítají a třpytivé kousky zařadili rovnou do jarních kolekcí. Hitem budou variace na „2 piece dress“, tedy šaty, které se skládají z topu a sukně nebo se různě vrství. Módní dům Balmain se zase inspiroval narozeninovými šaty Paris Hilton, které oblékla na oslavu svých jednadvacetin.

  Burberry Burberry Autor: Profimedia.cz
  Balmain Balmain Autor: Profimedia.cz
  Paco Rabanne Paco Rabanne Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy