Trendy sluneční brýle: Zamilujete si retro modely, nebo klasické pilotky?

Hezké počasí se konečně začíná hlásit o slovo. Proto je teď ideální příležitost si vybrat nové sluneční brýle, které vám budou dělat společníka během léta. A přestože zvolení správného modelu dokáže být oříšek, nemusíte se bát, na výběr je toho letos spousta. Velký návrat slaví tradiční pilotky, ale také oversized retro kousky i sportovní styl.

Nadčasové a univerzální

Jsou zde s námi již od 30. let minulého století, kdy je poprvé začala vyrábět firma Bausch & Lomb coby ochranu očí pro piloty. Právě díky tomuto svému účelu získaly své jméno – pilotky. Komerčního úspěchu dosáhly zejména během 50. a 70. let a dodnes patří mezi nejvěrnější model slunečních brýlí, který se hodí ke každému tvaru obličeje a vždy zajistí skutečný cool look. Letos pilotky slaví velký comeback, a to především díky jarní přehlídce italského módního domu Versace. Chybu neuděláte, když sáhnete po klasickém provedení se zlatými obroučkami, dobře budou ale vypadat také zrcadlová skla nebo elegantní celočerná varianta.

TIP NA VIDEO: Další dávka brýlové inspirace

Úzké a geometrické

Pokud bychom měli označit za hlavní trend sociálních sítí jeden tvar brýlí, byly by to právě ty úzké a obdélníkové. V tuto chvíli je milují ženy po celém světě. Při jejich výběru je ale snad ještě více než u jakéhokoliv jiného tvaru potřeba dbát na to, aby perfektně seděly k vašemu obličeji. Občas totiž mohou evokovat pocit, že jste si vypůjčila model z dětské sekce. Kromě obdélníkového tvaru se letos do popředí dostává také jejich více zaoblená obdoba. Zaměřte se především na modely buď v sytých až neonových barvách, či naopak v pudrových odstínech.

Retro kočičí

Milují je značky Miu Miu, Ralph Lauren nebo Versace. „Cat-eyes“ tvar brýlí je evergreenem, který dokáže podtrhnout ženskost, dodá na retro nádechu a umí vykouzlit také lehký rocknrollový punc. Letos ovšem kočičí brýle mění lehce svůj tvar – linie jsou ostřejší a sklíčka jsou často zcela rovná. Brýlím to tak dodává na dynamice a ještě větší dramatičnosti.

Oversized a barevné

Je to jasné: Bohémská 70. léta jsou zpět na plné čáře. Od loňského roku tato dekáda výrazně ovlivňuje oblečení, vlasové trendyi hudbu, letos se do seznamu naplno přidávají také módní doplňky v čele s brýlemi. Maximalistické modely ve stylu posledních kolekcí Gucci jsou odvážné, vyplatí se je ale vyzkoušet. Sáhnout můžete buď po jednobarevné variantě, ale také po pestrobarevných verzích s poloprůhlednými či zcela průhlednými skly.

Sportovní a futuristické

Athleisure je již dávno etablovaný pojem. Proč tedy sportovní prvky nezapojit také do své sbírky slunečních brýlí? Že to jde, dokázala například ve své jarní kolekci Bottega Veneta. Sportovní brýle letos mají přesah až do futurismu a jsou esteticky velmi výrazné. Skutečný trendy look proto vytvoříte především v kombinaci s minimalistickým monochromatickým outfitem, kterému budou dominovat právě tvarem i barvou odvážné brýle.

Tipy na ty nejlepší modely brýlí pro léto 2021 najdete v galerii: