Jak si vybrat brýlové obroučky? Podle tvaru obličeje i trendů!

Dioptrické brýle již několik let patří mezi plnohodnotné módní doplňky, a tak rozhodně není jedno, jaké obroučky nosíte. 

Vybrat si vhodné obroučky bývá mnohdy pěkný oříšek, a to ať už patříte mezi vyznavače minimalismu nebo jste naopak velmi extravagantní. Správný typ brýlí navíc dokáže vyzdvihnout tvar obličeje a zároveň skrýt kdejakou nedokonalost.

Rozhoduje tvar obličeje

„V dnešní době si můžete obroučky svých dioptrických brýlí vybírat podle tvaru, barvy, značky a dalších parametrů, které uznáte za vhodné,“ vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, on-line prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí. Jedním z vodítek, jak si správné obroučky vybrat, je rozhodně tvar obličeje. Máte-li oválný obličej, můžete si gratulovat. Takovému tvaru obličeje totiž sluší téměř všechny typy obrouček. Hranatý zase potřebuje spíše zjemnit, proto mu padnou spíše kulaté brýle. Pokud máte naopak kulatou tvář, padnou vám hranatější obroučky. Obličeji ve tvaru srdce sednou jako ulité brýle s takzvanými kočičími obrubami.

Módní trendy ano, ale…

Přehlídková mola nebo Instagram známých osobností vás můžou inspirovat, důležité je ale vědět, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Pokud si s módou ráda hrajete a nebojíte se experimentovat, vyzkoušejte výrazné obruby se stále populárnějšími zvířecími vzory. Pokud máte raději jednoduchost, vsaďte na obroučky ve vintage stylu.

Zkuste nákup on-line

„Období koronavirové pandemie přesunulo řadu služeb z kamenných obchodů na internet a jednou z takových je právě výběr brýlí,“ říká optometristka Kristýna Štěbetáková. Výběr brýlí on-line probíhá za pomoci webkamery ve vašem počítači. Stačí kliknout na ikonku kamery u vybraného modelu brýlí, která spustí funkci zvanou virtuální zrcadlo. Kamera začne snímat váš obličej a nasadí vám na něj vybraný model. To vše z pohodlí domova, takže si výběr můžete v klidu rozmyslet.

Tipy na stylové brýle najdete v galerii: