Trendy v dioptrických brýlích: V kurzu jsou kovové i průhledné obroučky!

Dioptrické brýle jsou už zhruba třetí sezónu považovány za stylový módní doplněk, za který se rozhodně nemusí nikdo stydět. Naopak! Pořizují si je i ti, kteří problém se zrakem nemají, ale jen chtějí vyladit svou image. Jaké obroučky ovládnou letošní rok?

Kovové obroučky

Jedním z největších hitů letošního roku jsou subtilní obroučky z tenkého kovu, které jsou vyráběny ve všemožných tvarech, aby si vybral každý takové, které sednou přesně jeho typu obličeje. Od kulatých přes cat-eye až po geometrické. A pokud chcete trendy následovat opravdu důkladně, sáhněte po zlatých nebo rose gold odstínech. Ty jsou naprostou jedničkou!

Transparentní obroučky

Z loňského roku se přehoupl i do toho letošního. Mluvíme o trendu transparentních plastových obrouček, které mohou být úplně čiré, ale také zabarvené do pastelových odstínů. Trefou do černého je rozhodně pudrově růžová a béžová.

Geometrické obroučky

Stejně jako u slunečních brýlí i dioptrické brýle budou letos v kurzu hodně výrazné, v neobvyklých tvarech a barvách. Oversize brýle se prodávají v trendy cat-eye tvaru, výrazných barvách nebo se širokými obroučkami. V geometrických tvarech letos bodují šestiúhelníky a osmiúhelníky, které jsou nejčastěji k vidění ve zlaté, stříbrné nebo černé barvě obrouček. Takové brýle ale rozhodně nejsou pro každého. Musíte počítat s tím, že budou opravdu nepřehlédnutelné a dominantní.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jaké brýle jsou nadčasová klasika.

Želví vzor

Želvovina letos frčí jak na obroučkách dioptrických brýlí, tak i těch slunečních. Klasický želví motiv známe nejčastěji v hnědo-černém provedení, ale letos budou k dostání i barevnější kombinace, aby si vybral opravdu každý.

Tip: Zkuste nákup on-line. „Období koronavirové pandemie přesunulo řadu služeb z kamenných obchodů na internet a jednou z takových je právě výběr brýlí,“ říká optometristka Kristýna Štěbetáková ze společnosti Alensa.cz. Výběr brýlí on-line probíhá za pomoci webkamery ve vašem počítači. Stačí kliknout na ikonku kamery u vybraného modelu brýlí, která spustí funkci zvanou virtuální zrcadlo. Kamera začne snímat váš obličej a nasadí vám na něj vybraný model. To vše z pohodlí domova, takže si výběr můžete v klidu rozmyslet.

Tipy na nákup brýlových obrouček najdete v galerii: