Letní trendy podle Marilyn Monroe. Neuvěříte, jak by byla nadčasová!

Marilyn Monroe by dnes oslavila 95. narozeniny. Příští rok uplyne také 60 let od její smrti. Pojďme si ji dnes připomenout jako módní ikonu, která by s přehledem obstála i v následující letní sezóně. 

Když se řekne Marilyn Monroe, naskočí nám zpravidla ve své nejvíc proslavené podobě – jako blondýnka v bílých šatech s plisovanou sukní, která se kolem ní vzdouvá ve filmu Slaměný vdovec (1955). Popřípadě v šatech ze zlatého lamé, které mají tak hluboký výstřih, že se po zásahu cenzury mohly ve filmu Páni mají radši blondýnky (1953) jen mihnout. Oboje šaty pro ní navrhl designér William Travilla. Anebo jako diva ve třpytivých, průsvitných a také ultra přiléhavých šatech, ve kterých slavně zazpívala k narozeninám americkému prezidentovi J. F. Kennedymu (1962). V roce 2016 se v aukci prodaly za 5,6 milionu dolarů, což z nich učinilo nejdražší šaty všech dob.

Tip na video: Připomeňte si život a styl Jackie Kennedy.

Ano, to jsou modely slavné MM, které psaly historii. Ale z dnešního pohledu je překvapivě inspirativní i její, řekněme, každodenní styl hollywoodské hvězdy. Ačkoliv se pěstěná image svůdné nymfy může jevit poněkud retro, i Monroe má svoje ležérní momenty, které obstojí i v dnešní době. Například v roce 1953 ji fotograf Alfred Eisenstaedt zvěčnil pro časopis Life v černém kašmírovém roláku s vykasanými rukávy – to je dokonalý příklad nenucené elegance a svůdnosti, na který v 60. a 70. letech navázaly další sexbomby jako Brigitte Bardot nebo Jane Birkin. Marilyn Monroe také milovala denim, džíny kombinovala s romantickými blůzami, úpletovými topy a košilemi tak, jak je běžné i dnes. K aktuálnímu trendu šatů s prostřihy nebo halter výstřihem by také měla co říct a o plavkách s vysokým pasem ani nemluvě.

Fotogalerie: Styl Marilyn Monroe versus současná móda