Nejdražší šaty všech dob! Které se prodaly za 120 milionů?

11. ledna 2021 • 06:00
 • Nejdražší šaty všech dob! Které se prodaly za 120 milionů?

  Pro mnoho slavných žen nehraje cena šatů žádnou roli. Nejdůležitější je, aby v nich vypadaly dokonale, zaujaly módní kritiky a vepsaly se všem do paměti. Velmi často se také hodnota konkrétních šatů zvedá právě díky jejich nositelce, která je proslaví. Podívejte se na nejdražší šaty v historii. 

  Marilyn Monroe

  Cena šatů: 5,6 milionu dolarů

  Snad nejpopulárnější šaty všech dob, které proslavila ikona Marilyn Monroe ve snímku Slaměný vdovec v roce 1955, se vydražily o více než padesát let později za 5,6 milionu dolarů (cca 120 milionů korun). A vypadá to, že tuhle sumu nic jen tak nepřekoná. 

  Marilyn Monroe Marilyn Monroe Autor: profimedia.cz

  Další šaty prodané za neuvěřitelné ceny najdete na dalších stránkách >>

 • Audrey Hepburn

  Cena šatů: 131 tisíc dolarů

  O rok dříve, než Marilyn proslavila bílé šaty se vzdušnou plisovanou sukní, předvedla neméně známá ikona tehdejší doby Audrey Hepburn model, který se také všem nesmazatelně zapsal do paměti. Byly to koktejlové šaty Givenchy, které oblékla na Oscary. Ve stejném roce, jako ty Marilyn, se prodaly za 131 tisíc dolarů, tedy za necelé tři miliony korun. 

  Audrey Hepburn Audrey Hepburn Autor: profimedia.cz
 • Princezna Diana

  Cena šatů: 137 tisíc dolarů

  Hedvábné šifónové šaty od Catherine Walker patřily mezi princezniny oblíbené. Oblékla je celkem třikrát. Jednou na portrétní focení, podruhé na operní premiéru a naposledy v roce 1997 na filmový festival v Cannes. Překrásná róba byla po její smrti vydražena za 137 tisíc dolarů, což jsou bez pár tisíc tři miliony korun. 

  Princezna Diana Princezna Diana Autor: profimedia.cz
 • Nicole Kidman

  Cena šatů: 2 miliony dolarů

  Saténové šaty s vyšíváním z dílny Christiana Diora předvedla herečka Nicole Kidman na předávání Oscarů v roce 1997. Haute couture róba se později prodala za neuvěřitelné 2 miliony dolarů (téměř 43 miliony korun). 

  Nicole Kidman Nicole Kidman Autor: profimedia.cz
 • Cate Blanchett

  Cena šatů: 200 tisíc dolarů

  Herečka Cate Blanchett oblékla na Oscary v roce 2007 róbu módního domu Armani Prive, která byla celá poseta třpytivými krystaly Swarovski. Hodnota šatů je vyčíslena na 200 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 4 miliony korun. 

  Cate Blanchett Cate Blanchett Autor: profimedia.cz
 • Vévodkyně Kate

  Cena šatů: 400 tisíc dolarů

  Pochopitelně se mezi nejdražší šaty historie dostaly i legendární svatební šaty překrásné vévodkyně Kate. Hodnota velkolepých krajkových šatů od Sarah Burton, vrchní návrhářky pro módní dům Alexander McQueen, byla stanovena na 400 tisíc dolarů, což je 8 a půl milionu korun. 

  Vévodkyně Kate Vévodkyně Kate Autor: profimedia.cz
 • Jennifer Lawrence

  Cena šatů: 4 miliony dolarů

  Šaty, ve kterých Jennifer Lawrence zakopla na Oscarech, se díky této malé nehodě staly nezapomenutelnými. Nádherná róba Dior Couture má prý v současnosti hodnotu 4 milionů dolarů (více než 85 milionů korun). 

  Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence Autor: profimedia.cz
 • Lupita Nyong'o

  Cena šatů: 150 tisíc dolarů

  Snová bílá róba Calvin Klein, kterou předvedla herečka Lupita Nyong'o na Oscarech před téměř šesti lety, byla poseta více než 6 tisíci perel. Hodnota šatů tak byla stanovena na 150 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 3 miliony korun. 

  Lupita Nyong'o Lupita Nyong'o Autor: profimedia.cz
 • Paris Hilton

  Cena šatů: 270 tisíc dolarů

  Šaty poseté půl milionem blýskavých krystalů Swarovski navrhl pro dědičku hotelového impéria americký módní návrhář August Getty. Jejich hodnota je 270 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 5,8 milionu korun. 

  Paris Hilton Paris Hilton Autor: profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy