Nejdražší svatby světa: Kdo trumfnul Williama a Kate?

21. února 2019 • 06:00
 • Svatby známých osobností dost často stojí několik milionů korun. Ale jsou i tací, kteří za svůj den D utratí třeba i miliardu. Podívejte se na nejdražší svatby slavných v historii. 

  Vanisha Mittal & Amit Bhatia

  Britsko-indický podnikatel si vzal v roce 2005 dceru ocelářského magnáta z Indie Vanishu. Tehdejší snoubenci rozesílali stříbrné pozvánky společně s letenkami a uhrazeným ubytováním v pětihvězdičkovém hotelu. Náklady na jejich svatbu a vše s ní spojené jsou vyčísleny zhruba na 60 milionů dolarů (dnes zhruba 1,3 miliardy korun)

  Vanisha Mittal & Amit Bhatia (1,3 miliardy korun) Vanisha Mittal & Amit Bhatia (1,3 miliardy korun) Autor: profimedia.cz

  Článek pokračuje na další stránce >>

 • Priyanka Chopra & Nick Jonas

  Podle indických tradic si herečka a Miss World 2000 a o deset let mladší zpěvák Nick Jonas loni užili třídenní svatbu, která zahrnovala dva obřady, velkolepé oslavy, róby od Ralpha Laurena a hosty ze všech koutů světa. Svatební víkend stál novomanžele 53 milionů dolarů (dnes zhruba 1,2 miliardy korun)

  Priyanka Chopra & Nick Jonas (1,2 miliardy korun) Priyanka Chopra & Nick Jonas (1,2 miliardy korun) Autor: profimedia.cz

 • Diana & Charles

  Královská svatba v roce 1981 má hned několik NEJ. I dnes patří mezi nejočekávanější, nejsledovanější a zároveň také nejdražší svatby v historii. Obřad prince Charlese a Diany tehdy sledovalo na televizních obrazovkách zhruba 750 milionů diváků z celého světa. Náklady na svatbu se tehdy odhadovaly na necelých 50 milionů dolarů (dnes zhruba 1,1 miliardy korun)

  Diana & Charles (1,1 miliardy korun) Diana & Charles (1,1 miliardy korun) Autor: profimedia.cz
 • Meghan & Harry

  Také loňská svatba prince Harryho a Meghan byla velmi nákladná. Jídlo na královskou svatební hostinu vyšlo na deset milionů korun, svatební šaty na osm a snubní prstýnky dokonce na více než 150 milionů korun. Podle odhadů tak velkolepá královská svatba stála zhruba 32 milionů liber (dnes zhruba 900 milionů korun)

  Meghan & Harry (900 milionů korun) Meghan & Harry (900 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Kate & William

  Ale ani starší princ William se nenechal zahanbit. Svatba s Kate Middleton, která se konala v roce 2011, stála prý 34 milionů dolarů (dnes zhruba 800 milionů korun). Podle všeho bylo nejnákladnější zajistit bezpečnost během obřadu. 

  Kate & William (800 milionů korun) Kate & William (800 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Angela Yeung & Huang Xiaoming

  Čínská zpěvačka a modelka, která si přezdívá Angelbaby, se v roce 2015 ve velkém stylu provdala za čínského herce. Kupříkladu jejich svatební dort měřil přes tři metry, a tak není divu, že pompézní svatba stála tento manželský pár (říká se jim čínští Kim a Kanye) 31 milionů dolarů (dnes zhruba 700 milionů korun)

  Angela Yeung & Huang Xiaoming (700 milionů korun) Angela Yeung & Huang Xiaoming (700 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Coleen McLoughlin & Wayne Rooney

  Svatba jednoho z nejznámějších fotbalistů světa byla velmi nákladná. Samotný obřad, který proběhl v Itálii, byl poměrně skromný. Jenže pak následovaly velkolepé oslavy na soukromých jachtách, které trvaly několik dní. Celkové náklady podle všeho činily 8 milionů dolarů (dnes zhruba 180 milionů korun)

  Coleen McLoughlin & Wayne Rooney (180 milionů korun) Coleen McLoughlin & Wayne Rooney (180 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Chelsea Clinton & Marc Mezvinsky

  Dcera bývalého amerického prezidenta Billa Clintona Chelsea se v roce 2010 provdala za investičního bankéře Marca. Na jejich svatbu dorazilo přes 500 hostů. Přípravy, obřad i svatební veselí vyšlo novomanžele na necelých 6 milionů dolarů (dnes zhruba 130 milionů korun)

  Chelsea Clinton & Marc Mezvinsky (130 milionů korun) Chelsea Clinton & Marc Mezvinsky (130 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Elizabeth Hurley & Arun Nayar

  Britská herečka řekla v roce 2007 své "ano" miliardáři Arunu Nayarovi. Jejich svatba stála kolem 2 milionů dolarů (dnes zhruba 47 milionů korun). Ale ani investované peníze do obřadu a velkolepých oslav jim nezaručily štěstí. Pár se po čtyřech letech rozvedl. 

  Elizabeth Hurley & Arun Nayar (47 milionů korun) Elizabeth Hurley & Arun Nayar (47 milionů korun) Autor: profimedia.cz
 • Katie Holmes & Tom Cruise

  Rozvodem skončilo také manželství herců Katie Holmes a Toma Cruise. Ti se brali v roce 2006 na hradě v Itálii. Za luxusní limuzíny, šaty od Armaniho a velkolepé oslavy zaplatil pár něco přes 1 a půl milionu dolarů (dnes zhruba 38 milionů korun)

  Katie Holmes & Tom Cruise (38 milionů korun) Katie Holmes & Tom Cruise (38 milionů korun) Autor: profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy