Před 10 lety je nikdo nenosil, teď tyhle plavky nemohou vyjít z módy!

Ty tam jsou časy, kdy se člověk musel u moře či u bazénu hlavně řádně opálit. Větší uvědomění a ochrana před sluníčkem tak vrátily do hry i plavkové trendy, které jsme si před pouhými deseti lety na sobě neuměly představit. 

Letošní plavky a bikiny jsou hodně rozmanité, nicméně některé střihy se pomalu řadí mezi letní stálice. Patří k nim i jednodílné plavky a kalhotky s vysokým pasem, čili takové, které víc zahalí než odhalí, což ale neznamená, že by potíraly ženské tvary. Právě naopak! Pokud si vyberete správný tvar a velikost, dodají vám pocit plážové bohyně. Nástup těchto plavek, které se ještě před deseti lety jevily jako retro úlet, umožnil i trend body positivity. Klasické trojúhelníky na šňůrky zkrátka přestaly stačit, řada žen se v nich necítí dobře, zvláště pokud se do plavek obléká jen v létě.

Tip na video: Připomeňte si historii plavek!

Loading

A do třetice se jednodílné plavky nebo kalhotky s vysokým pasem vrátily za přispění Instagramu, který miluje vše nové. Respektive staré, co už tu jednou bylo. Plavky à la Marilyn nebo Pobřežní hlídka jsou znovu cool, stejně jako nakupování v second handech. Tam si asi koupací úbor pořizovat nebudete, nicméně nostalgie po starých časech v nás probouzí i snahu vybírat si když už ne vintage, tak alespoň udržitelné oblečení, plavky nevyjímaje.

Loading

Kromě kvality a padnoucího střihu ale zbývá promyslet ještě jednu otázku: Jaký vzor nebo barvu? Jako u šatů i zde platí, že květiny jsou věčné. Vedle toho letí různé zemité a pastelové tóny, ovšem pozor! Jestli vám nevadí mít doma sbírku plavek, pak jednoznačným hitem je letos oranžová! Troufnete si na barvu ve stylu Bond girl Halle Berry?

Fotogalerie: Nejlepší jednodílné a plavky s vysokým pasem z aktuálních kolekcí!