Před 10 lety je nikdo nenosil, teď tyhle plavky nemohou vyjít z módy!

19. května 2021 • 06:00
Balzac Paris, 95 eur, www.balzac-paris.fr • Foto: Archiv firem

Ty tam jsou časy, kdy se člověk musel u moře či u bazénu hlavně řádně opálit. Větší uvědomění a ochrana před sluníčkem tak vrátily do hry i plavkové trendy, které jsme si před pouhými deseti lety na sobě neuměly představit. 

Letošní plavky a bikiny jsou hodně rozmanité, nicméně některé střihy se pomalu řadí mezi letní stálice. Patří k nim i jednodílné plavky a kalhotky s vysokým pasem, čili takové, které víc zahalí než odhalí, což ale neznamená, že by potíraly ženské tvary. Právě naopak! Pokud si vyberete správný tvar a velikost, dodají vám pocit plážové bohyně. Nástup těchto plavek, které se ještě před deseti lety jevily jako retro úlet, umožnil i trend body positivity. Klasické trojúhelníky na šňůrky zkrátka přestaly stačit, řada žen se v nich necítí dobře, zvláště pokud se do plavek obléká jen v létě.

Tip na video: Připomeňte si historii plavek!
Jak se proměnila móda a styl plavek od šatů po mini bikini? VIDEO Videohub

A do třetice se jednodílné plavky nebo kalhotky s vysokým pasem vrátily za přispění Instagramu, který miluje vše nové. Respektive staré, co už tu jednou bylo. Plavky à la Marilyn nebo Pobřežní hlídka jsou znovu cool, stejně jako nakupování v second handech. Tam si asi koupací úbor pořizovat nebudete, nicméně nostalgie po starých časech v nás probouzí i snahu vybírat si když už ne vintage, tak alespoň udržitelné oblečení, plavky nevyjímaje.

Kromě kvality a padnoucího střihu ale zbývá promyslet ještě jednu otázku: Jaký vzor nebo barvu? Jako u šatů i zde platí, že květiny jsou věčné. Vedle toho letí různé zemité a pastelové tóny, ovšem pozor! Jestli vám nevadí mít doma sbírku plavek, pak jednoznačným hitem je letos oranžová! Troufnete si na barvu ve stylu Bond girl Halle Berry?

Halle Berry ve filmu Zítřek nikdy neumírá (1997) Halle Berry ve filmu Zítřek nikdy neumírá (1997) Autor: Profimedia.cz

Fotogalerie: Nejlepší jednodílné a plavky s vysokým pasem z aktuálních kolekcí!

Fotogalerie

32 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy