Dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí... | Ženy.cz
 


Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...

28. července 2017 • 06:00
Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...

Formální událost nesmíte podcenit! Stejně jako je třeba vědět, jak se chovat u stolu nebo jak správně podat ruku, měli byste si osvojit i dress code. Ten rozhodně není žádný přežitek, i když si to spoustu lidí myslí. Nevhodným oblečením můžete urazit nejenom ostatní hosty, ale především hostitele. Takže v čem vyrazit na společenskou událost, když na pozvánce stojí dress code: black tie nebo třeba business casual? 

Dress code většinou zahrnuje některý z těchto druhů:

Black tie, semi formal, business casual nebo smart casual. Projděte si jednotlivé styly a nechte se inspirovat.

Black tie

Jak už samotný název napovídá, černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži musí obléknout tradiční černý smoking, nikoliv jen černý oblek, s bílou košilí a černým motýlkem. Pamatujte také, že nepadnoucí oblečení je bráno jako nevhodné. Ženy to mají o něco málo jednodušší. Ideální je večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, vínová či tmavě fialová. Samozřejmostí jsou boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobné psaníčko

Moderátorka Monika Leová s manželem na  Česko-Slovenském pleseModerátorka Monika Leová s manželem na Česko-Slovenském plese

Více o black tie a tipy na skvělé outfity najdete v tomto článku:

Creative black tie

Jak napovídá slovo "creative", jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického black tie. Cílem je se odlišit, vypadat zajímavě a ukázat, že ani poměrně přísný dress code nemusí být nudný. Hlavní úkol zní: nesplynout s davem, ale zachovat si eleganci a vkus.

Jennifer Lopez a Alex RodriguezJennifer Lopez a Alex Rodriguez

Více o creative black tie a tipy na neotřelé outfity najdete v následujícím textu:

Semi formal

Pokud na pozvánce stojí "semi formal", záleží také na tom, v kolik hodin se daná akce koná. Když začne v dopoledních hodinách a trvá zhruba do šesté večerní, pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku. Pokud událost začíná večer, pánové by měli mít tmavý oblek a dámy nevyzývavé koktejlky nebo tradiční malé černé. 

Emma Roberts a Evan PetersEmma Roberts a Evan Peters

Podrobnější popis stylu a inspiraci, co na sebe, najdete v tomto článku:

Business casual

Tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky nebo denně do zaměstnání. Pánové mohou vyměnit košile za polo trička, oblekové kalhoty zase za plátěné chinos a klasické sako za sportovní. Kravatu i motýlek mohou klidně nechat doma. Pro ženy jsou ideální pouzdrové šaty nebo sukně i společenské kalhoty. Ideálním vrškem je padnoucí halenka nebo trochu formálnější košile. V každém případě jsou nutností lodičky. 

Amal a George ClooneyAmal a George Clooney

Podrobnější popis stylu a více inspirace na chic & trendy outfity najdete zde:

Smart casual

Stojí-li na pozvánce "smart casual", čelíte vy i váš partner velké výzvě. Nesmíte totiž být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Ideální je zlatá střední cesta. Pánové mohou zvolit oblek a místo košile obléknout tričko s potiskem, které sladí s barevnými ponožkami. Ženy mohou vsadit například na dívčí sukni v áčkovém stylu nebo na kalhoty culottes se zakasanou halenkou a sandálky na podpatku. 

Claire DanesClaire Danes

Cocktail

Nejčastěji se tento typ dress code požaduje na firemní večírky, honosnější oslavy narozenin nebo odpolední svatební zábavu. Muži obléknou oblek, který mohou klasicky sladit s košilí a polobotkami nebo se trochu odvázat a zkombinovat ho s barevným tričkem a teniskami. Ženy mohou vsadit na elegantní a neotřelý pánský styl, takže kalhotový kostým a lodičky jsou skvělou volbou. Stejně tak dress code splníte v koktejlových šatech, ale i v sukni a halence. 

Heidi Klum a Tom KaulitzHeidi Klum a Tom Kaulitz

Casual

Tento typ dress code je velmi uvolněný, a také proto i oblíbený. V podstatě si můžete obléknout to, co běžně nosíte ve volném čase. Ať už jsou to džíny, tričko, tenisky, sukně nebo oblíbené šaty. Přesto má však svá pravidla. Otevřené boty jsou v létě povolené, ale na žabky zapomeňte. Ty patří jen a jen na pláž. A co se týče extrémně krátkých sukní a šortek, ty raději také nechte na letní dovolenou. 

Lucy Boynton a Rami MalekLucy Boynton a Rami Malek

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy