Creative black tie: Ženy mohou experimentovat s doplňky, muži se sakem!

Chystáte se na společenskou akci, která si žádá dress code s názvem Creative black tie? Jak se vlastně od klasického Black tie liší a co mohou obléknout muži i ženy, aby dodrželi všechna pravidla?

Black tie oblékáme nejčastěji na gala večery, do opery nebo na výjimečné plesy. Tento dress code má velmi jasná pravidla, která se nesmí porušovat. Muži musí obléknout černý smoking, bílou košili, lakovky typu oxford, tedy s uzavřeným šněrováním, a černého motýlka! Pro ženy je ideální večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, tmavě fialová nebo třeba bordó. Samozřejmostí jsou boty na podpatku s uzavřenou špičkou, silonové punčochy a barevně sladěné drobné psaníčko.

Creative black tie

Jak napovídá slovo "creative", jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického Black tie. Cílem je se odlišit, vypadat zajímavě a ukázat, že ani poměrně přísný dress code nemusí být nudný.

Muži

Creative black tie u nás zatím ještě není tolik rozšířený, ale přesto stojí za to vědět, jaká pravidla určuje. Hlavní je být kreativní a nesplynout s davem (jako tomu bývá v případě Black tie). Odvážní muži mohou vsadit na okázalost inspirovanou barokním stylem, takže například hedvábný či brokátový smoking, výšivky, sametové detaily a blýskavé doplňky (třeba stříbrné tenisky).

Skvělým příkladem, jak vypadá akce, kde je předepsaný dress code Creative black tie, je každoroční ples Met Gala. Většina přítomných mužů má ovšem svůj smoking nebo oblek vytvořený přímo na míru této příležitosti. Můžete tak zajít za některým z dobrých českých designérů a nebo hledat v buticích tak dlouho, dokud vám něco nepadne do oka.

Jednodušší možností je směřovat svou kreativitu do doplňků. Vsaďte na barevně odlišené manžetové knoflíčky, které můžete sladit s motýlkem. Toho narozdíl od Black tie můžete klidně i vynechat a zapnout košili až ke krku nebo ho nahradit stylovým šátkem.

Creative Black tie

Ženy

Ženy mají i v tomto případě volnější ruku. Základem je stejně jako u Black tie večerní toaleta. Můžete vsadit i na výraznější barvy, potisky i rafinované střihy nebo průstřihy. Povolené jsou také dlouhé overaly nebo luxusní a dokonale padnoucí kostýmky. V případě komornější akce můžete vyrazit i v koktejlkách, které ovšem sahají minimálně pod kolena.

Kreativitu můžete nejvíce projevit ve výběru doplňků a šperků. Nápadné náušnice nebo psaníčko v netradičním tvaru jsou skvělou volbou. Zkuste do tradičního modelu přidat aktuální trendy. Nebojte se třeba blýskavého turbanu, masivních prstenů nebo efektních vlasových ozdob.

Creative Black tie

Inspiraci najdete v galerii: