Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...

28. července 2017
Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...
Dress code • Foto: Pinterest

Formální událost nesmíte podcenit! Stejně jako je třeba vědět, jak se chovat u stolu nebo jak správně podat ruku, měli byste si osvojit i dress code. Ten rozhodně není žádný přežitek, i když si to spoustu lidí myslí. Nevhodným oblečením můžete urazit nejenom ostatní hosty, ale především hostitele. Takže v čem vyrazit na společenskou událost, když na pozvánce stojí dress code: black tie nebo business casual? 

Dress code většinou zahrnuje některý z těchto druhů:

Black tie, semi formal, business casual, dressy casual nebo smart casual. Projděte si jednotlivé styly a nechte se inspirovat.

Black tie

Jak už samotný název napovídá, černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži musí obléknout tradiční černý smoking, nikoliv jen černý oblek, s bílou košilí a černým motýlkem. Pamatujte také, že nepadnoucí oblečení je bráno jako nevhodné. Ženy to mají o něco málo jednodušší. Ideální je večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, vínová či tmavě fialová. Samozřejmostí jsou boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobné psaníčko

Dress codeAutor: Pinterest

Více o black tie a tipy na skvělé outfity najdete v tomto článku:

Semi formal

Pokud na pozvánce stojí "semi formal", záleží také na tom, v kolik hodin se daná akce koná. Když začne v dopoledních hodinách a trvá zhruba do šesté večerní, pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku. Pokud událost začíná večer, pánové by měli mít tmavý oblek a dámy nevyzývavé koktejlky nebo tradiční malé černé. 

Dress codeAutor: Pinterest

Business casual

Tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky nebo denně do zaměstnání. Pánové mohou vyměnit košile za polo trička, oblekové kalhoty zase za plátěné chinos a klasické sako za sportovní. Kravatu i motýlek mohou klidně nechat doma. Pro ženy jsou ideální pouzdrové šaty nebo sukně i společenské kalhoty. Ideálním vrškem je padnoucí halenka nebo trochu formálnější košile. V každém případě jsou nutností lodičky. 

Dress codeDress code

Dressy casual

Styl známý také jako nedbalá elegance, do které však rozhodně nepatří džíny! Muži mohou obléknout padnoucí jednobarevné tričko, blejzr, plátěné chinos kalhoty a mokasíny. Ženy se mohou trochu odvázat a k pouzdrové sukni klidně přidat lesklou halenku i krajkové tílko. 

Dress codeAutor: Pinterest

Smart casual

Stojí-li na pozvánce "smart casual", čelíte vy i váš partner velké výzvě. Nesmíte totiž být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Ideální je zlatá střední cesta. Pánové mohou zvolit oblek a místo košile obléknout tričko s potiskem, které sladí s barevnými ponožkami. Ženy vsadit například na dívčí sukni v áčkovém stylu nebo na kalhoty culottes se zakasanou halenkou a sandálky na podpatku. 

Dress codeAutor: Pinterest

Podívejte se na video, jak by se pánové měli oblékat podle dress code:
720p 480p 360p 240p
Pánská móda na pozvánce: Jak se obléknout podle cassual, business nebo black tie?

Jdi na homepageZpět na začátek
1080p 720p 360p
Další příběhy

Horoskopy