Dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí... | Ženy.cz
 


Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...

28. července 2017
Průvodce dress code: Jak se obléknout, když na pozvánce stojí...
Dress code • Foto:Pinterest

Formální událost nesmíte podcenit! Stejně jako je třeba vědět, jak se chovat u stolu nebo jak správně podat ruku, měli byste si osvojit i dress code. Ten rozhodně není žádný přežitek, i když si to spoustu lidí myslí. Nevhodným oblečením můžete urazit nejenom ostatní hosty, ale především hostitele. Takže v čem vyrazit na společenskou událost, když na pozvánce stojí dress code: black tie nebo business casual? 

Dress code většinou zahrnuje některý z těchto druhů:

Black tie, semi formal, business casual, dressy casual nebo smart casual. Projděte si jednotlivé styly a nechte se inspirovat.

Black tie

Jak už samotný název napovídá, černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži musí obléknout tradiční černý smoking, nikoliv jen černý oblek, s bílou košilí a černým motýlkem. Pamatujte také, že nepadnoucí oblečení je bráno jako nevhodné. Ženy to mají o něco málo jednodušší. Ideální je večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, vínová či tmavě fialová. Samozřejmostí jsou boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobné psaníčko

Dress codeAutor: Pinterest

Více o black tie a tipy na skvělé outfity najdete v tomto článku:

Semi formal

Pokud na pozvánce stojí "semi formal", záleží také na tom, v kolik hodin se daná akce koná. Když začne v dopoledních hodinách a trvá zhruba do šesté večerní, pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku. Pokud událost začíná večer, pánové by měli mít tmavý oblek a dámy nevyzývavé koktejlky nebo tradiční malé černé. 

Dress codeAutor: Pinterest

Podrobnější popis stylu a isnpiraci, co na sebe najdete v tomto článku:

Business casual

Tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky nebo denně do zaměstnání. Pánové mohou vyměnit košile za polo trička, oblekové kalhoty zase za plátěné chinos a klasické sako za sportovní. Kravatu i motýlek mohou klidně nechat doma. Pro ženy jsou ideální pouzdrové šaty nebo sukně i společenské kalhoty. Ideálním vrškem je padnoucí halenka nebo trochu formálnější košile. V každém případě jsou nutností lodičky. 

Dress codeDress code

Podrobnější popis stylu a více inspirace na chic&trendy outfity najdete zde:

Creative black tie

Jak napovídá slovo "creative", jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického Black tie. Cílem je se odlišit, vypadat zajímavě a ukázat, že ani poměrně přísný dress code nemusí být nudný. Hlavní úkol zní: nesplynout s davem, ale zachovat si eleganci a vkus.

Více o creative black tie a tipy na neotřelé outfity najdete v následujícím textu:

Dressy casual

Styl známý také jako nedbalá elegance, do které však rozhodně nepatří džíny! Muži mohou obléknout padnoucí jednobarevné tričko, blejzr, plátěné chinos kalhoty a mokasíny. Ženy se mohou trochu odvázat a k pouzdrové sukni klidně přidat lesklou halenku i krajkové tílko. 

Dress codeAutor: Pinterest

Smart casual

Stojí-li na pozvánce "smart casual", čelíte vy i váš partner velké výzvě. Nesmíte totiž být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Ideální je zlatá střední cesta. Pánové mohou zvolit oblek a místo košile obléknout tričko s potiskem, které sladí s barevnými ponožkami. Ženy vsadit například na dívčí sukni v áčkovém stylu nebo na kalhoty culottes se zakasanou halenkou a sandálky na podpatku. 

Dress codeAutor: Pinterest

Podívejte se na video, jak by se pánové měli oblékat podle dress code:
Pánská móda na pozvánce: Jak se obléknout podle cassual, business nebo black tie? VIDEO Adam Balažovič/BPŽ

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy