Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zcela bez práce: 10 letních účesů, které máte hotové za pár sekund

Po krátké deštivé přestávce se nejspíš můžeme opět pomalu připravovat na tropy. Během horkých dní ale většina z nás nemá pomyšlení na vytváření složitých vlasových kreací, případně trávení spousty času v koupelně s rozpálenou žehličkou či kulmou. Pojďte se proto inspirovat deseti jednoduchými účesy, které vypadají krásně a přitom jsou zcela jednoduché.

Co mají kromě praktičnosti a rychlosti společného? Všechny zároveň patří mezi nejvíc trendy účesy tohoto roku. Pandemie nás všechny naučila, že již dávno neplatí pravidlo, že dokonalé vlasy a nápadité outfity musíte vytvářet hodiny. Ba naopak. Jak móda, tak svět krásy stále více vyznávají jednoduchost, pohodlí a praktičnost, které jdou ruku v ruce s efektivností a kreativitou. Tak který z těchto bleskurychlých účesů bude ten váš?

Sepnuté pramínky

Ideální na rande i romantický piknik. Vezměte v oblasti spánků po jednom prameni vlasů a vzadu oba sepněte k sobě. Použít můžete buď výrazný skřipec, nebo gumičku. Skvěle k tomu poslouží třeba ty s mašlí, které jsou instagramovým hitem léta. Dbejte zároveň na to, aby prameny nebyly sepnuté příliš natěsno. Nejen, že vás z toho po chvíli může rozbolet hlava, ale účes ani nebude vypadat přirozeně. A to rozhodně není cílem.

Článek pokračuje na další straně >>

Pokračování 2 / 10

Sponky do akce!

Nádech 90. a nultých let prosycuje módu už od brzkého jara. Jděte proto nostalgii z dětství naproti a k vytvoření pohodového letního účesu si vezměte na pomoc sponky. Čím více, tím lépe. Na jedné straně si ledabyle zastrčte vlasy za ucho a pramen zafixujte výraznou sponkou. Vedou jak ty perlové, tak vzorované či pastelové.

Pokračování 3 / 10

Skřipcová mánie

Nejoblíbenější vlasový doplněk nejen k bazénu? No přeci skřipec! Vlasy smotejte do culíku a skřipcem přichytněte k temeni hlavy. Pro skutečný „cool look“ vytahejte ještě pár pramínků v oblasti obličeje. Účes oceníte především během těch parnějších dnů.

Pokračování 4 / 10

Nízký drdol

Klasika, která neomrzí a hodí se jak k večerním šatům, tak k denním outfitům. Vlasy opět zatočte do culíku a ten ještě jednou zatočte do drdolu těsně nad krkem. Připevněte neviditelnými sponkami a pro trochu barev můžete klidně drdol ozdobit velkou „scrunchie“ gumičkou.

Pokračování 5 / 10

Krátké a efektní

Máte krátké vlasy či mikádo? Dodejte kštici objem a zároveň se zbavte všech vlasů v oblasti čela, které vám v teple nemusí být vůbec příjemné. Dva prameny zatočte a sepněte sponkou směrem dozadu po vzoru americké influencerky Izabely Hendrix. Hotovo máte hned!

Pokračování 6 / 10

Minicopánky

Mnohé z nás si je zaplétaly jako malé, teď se ovšem vrátily ve vší parádě a patří mezi jemné bohémské účesy, které ovládnou toto léto. Skvěle by se hodily na festival, těch ale bude letos pomálu, tak se nebojte culíky zaplést k vodě i třeba večer k šatům na večeři. Zaplést si můžete buď dva, které vám budou lemovat obličej, případně můžete přidat ještě další pár doprostřed hlavy.

Pokračování 7 / 10

Nedbalý drdol

Messy bun“, jak se volnému drdolu anglicky přezdívá, je klasikou, která vás nezklame v horku, ani když vaše vlasy po ránu vyhlásí stávku. Kadeře sepněte do vysoké drdolu a nebojte se vytahat náhodné pramínky podél obličeje i vzadu na krku. Základem tohoto looku je nedbalost, která ale zároveň vypadá skvěle. Finální look klidně můžete opět doplnit o velkou látkovou gumičku.

Pokračování 8 / 10

Návrat do dětství

Šátky hlásí obrovský comeback a jsou dalším dílkem do letošní 90s nostalgické skládačky. Přeložte jej napůl tak, abyste vytvořila trojúhelník, a uvažte ho pod vlasy, případně na temeni hlavy tak, jak to udělala na své dovolené instagrammerka Jeannine Roxas. Účes doplňte o velké brýle a výrazné zlaté náušnice. A až se na pár dní zase někdy ochladí, přidejte k looku kožené sako či křivák.

Pokračování 9 / 10

Bubble ponytail

Ohon tak trochu jinak. Kdo jej letos ještě nezahlédl či nenosil, jako by nebyl, říká se. Ať už trendu podlehnete či nikoliv, vězte, že do horkých dní s tímto typem culíku, který je založený na stupňovitém přidávání gumiček, uděláte spoustu parády. Hodí se ale hlavně pro majitelky jemných dlouhých vlasů. Vyzkoušejte proto nejprve, zda vám cop nebude až moc odstávat.

Pokračování 10 / 10

Jako holčička

Ofina, přirozené vlny a dva krátké francouzské copy, které začnete plést rovnou od pěšinky a poté je zafixujete drobnými skřipečky. Jednoduché, roztomilé a skvěle se hodící na denní nošení do města.