Parisian chic: Šaty, které nikdy nezestárnou. Kde je letos koupíte?

Drobný, zpravidla kvítečkový vzor, midi délka a decentní výstřih do V. To jsou módní atributy šatů, které v posledních pár letech symbolizují novodobý francouzský styl. Také jste se do nich zamilovala? Podívejte se, jaké kousky nabízejí letošní kolekce. 

Poprvé se začaly vracet zhruba před pěti lety v souvislosti s francouzskou influencerkou Jeanne Damas. Ne že by snad ona sama měla sílu zažehnout tak výrazný trend, nicméně právě její fotografie v zavinovacích midi „parisian chic“ šatech začaly kolovat na Pinterestu a právě ona založila módní značku Rouje a rozdala mezi své neméně stylové kamarádky několik midi šatů z první kolekce. Díky Jeanne, ale třeba i Sabině Socol, Camille Charrière nebo Phoebe Tonkin se zrodil nový ideál ženskosti. Ten je založený na kombinaci střihů, které čerpají inspiraci ze 40. let, sexy francouzské uvolněnosti, jak ji známe především z let sedmdesátých, a vintage vzorů, které si pamatujeme z devadesátek.

Tip na video: Na jaké základy šatníku spoléhají stylové Francouzky?

Loading

Před pěti lety bylo takových šatů na trhu jako šafránu, dnes je nabídka mnohem širší, i když nepatří k hlavním trendům sezony. Midi délky jako takové trendují stále, ovšem častěji ve „skandinávské“ kombinaci s balonovými rukávy nebo třeba se špagetovými ramínky. Přesto se o klasických „parisian chic“ šatech dá říct, že nikdy nezestárnou. Patří totiž k nejoblíbenějším střihům na denní nošení, protože akcentují ženskost přesně takovým způsobem, jak má řada z nás ráda. Mísí se v nich elegance, ale i nenucenost a slušet mohou ženám napříč generacemi.

Fotogalerie: Kde koupíte stylové „parisian chic“ šaty?