Nejkrásnější květinové šaty, které oblékly členky královských rodin

Že je květinový vzor sázkou na jistotu při mnoha společenských událostech, vědí i členky evropských královských rodin. Ať jde o svatbu, charitativní galavečer nebo třeba oslavu významných narozenin, v květinových šatech budou vždy za královnu. Ať už jí skutečně jsou, anebo (ještě) nejsou. 

O pravidelnou publicitu se květinovému vzoru starají ty největší módní ikony z evropských královských rodin – vévodkyně Catherine a španělská královna Letizia. Pozadu ale nezůstávají ani méně exponované urozené Skandinávky, zejména ze Švédska. Na květinový vzor často sází následnice trůnu, princezna Victoria, ale i její švagrová, princezna Sofia, která se provdala za asi nejatraktivnějšího prince současnosti, Karla Filipa Švédského. Obě tak souzní i s aktuální skandinávskou módní vlnou, pro níž jsou výrazné vzory a veselé barvy jedním z pilířů.

Tip na video: Jaké je tajemství stylu Skandinávek?

Překvapivě málo nosila květinový vzor princezna Diana. I v jejím archivu (a v naší fotogalerii) se najde pár kousků. Mnohem častěji však sázela na barevný color-block a později, po rozvodu s Charlesem, zase na nenápadný minimalismus. Zkrátka už nemusela být vidět v davu. V tomto se jí také přibližuje styl vévodkyně Meghan, který je spíše jednoduchý (když nepočítáme romantické těhotenské šaty). Překvapivě však v květinovém vzoru nesčetněkrát zazářila nenápadná dcera královny Alžběty, princezna Anne. Její vintage fotky jsou z módního hlediska překvapivě působivé a mají co říct i dnes.

Princezna Anne

Ale kdo je skutečnou královnou květinového vzoru mezi „royals“? Bezesporu Lady Kitty Spencer, neteř princezny Diany, dcera jejího bratra Charlese. Tahle třicetiletá aristokratka už totiž několik let spolupracuje s návrhářským duem Dolce & Gabbana, které je mimo jiné proslulé opulentními květinovými vzory, v nichž často vystupují růže. Letos se dokonce stala globální ambasadorkou brandu. A nutno říct, že její květinové kreace jsou vskutku „divine“.

Lady Kitty Spencer

Fotogalerie: Nejkrásnější květinové šaty, které oblékly členky evropských královských rodin.