Letní teploty se blíží! Jak si udržet líčení a účes i ve vedrech?

Horké letní dny si letos dávají trošku na čas, ale brzy se snad už dočkáme. S vysokými teplotami ovšem také přichází každoroční boj, jak si udržet celý den účes a perfektní líčení. Máme pro vás tipy, díky kterým vám to bude slušet, i když se rtuť teploměru vyšplhá přes třicítku. 

Zplihlé vlasy

Ať se ráno snažíte jakkoliv, vaše vlasy si stejně dělají, co chtějí, a během dne v létě zplihnou a zkrepatí? Dejte šanci stylovým doplňkům do vlasů, které vypadají krásně, a navíc spolehlivě zachrání váš účes. Střídejte látkové gumičky a čelenky, ozdobné sponky, mašle a skřipce, se kterými si krásný a pokaždé jiný účes vykouzlíte za pár sekund. A pokud nemáte ve své výbavě slaměný klobouček, je na čase to napravit. Klobouk zamaskuje zplihlé a zpocené vlasy u kořínků a navíc krásně doladí každý letní outfit.

Rtěnka nedrží

Aby vám rtěnka na rtech držela jako přikovaná, bývá těžké v jakýchkoliv měsících. Ovšem v létě, kdy se mnohem více potíme, ochutnáváme, popíjíme, je to ještě o něco větší oříšek. Vyzkoušejte tři kroky, jejichž kombinace by měla zaručit, že vám rtěnka vydrží na rtech krásná a nerozpitá opravdu dlouho. Jako první zbavte rty šupinek peelingem, následně je natřete podkladovou bází a pak štětečkem vykreslete rty rtěnkou. Na závěr nalíčené rty zafixujte tvářenkou nebo stínem ve stejném odstínu. Přes den rtěnku nahraďte tónovanými balzámy, které se ke svěžímu letnímu líčení hodí mnohem více.

Rozteklý make-up

S make-upem bývají v létě opravdu problémy. Jednak na pleti v horku příliš nedrží, zalézá do pórů, leskne se, ale také je těžké vychytat ten správný odstín, protože tón naší pleti se letním opalováním stále mění. Řešením je vyměnit make-up za BB krém nebo korektor, kterým zamaskujete jen například kruhy pod očima či barevné nerovnosti pleti. Pokud ovšem patříte mezi ženy, které bez make-upu, jak se říká, nejdou ani s košem, zkuste následující postup. Pleť natřete tenkou vrstvou podkladové báze, po chvilce naneste make-up (ideálně zmatňující), pak přepudrujte transparentním pudrem T-zónu a na závěr celý obličej nastříkejte fixačním sprejem.

Rozmazaná řasenka

Problém s rozmazanou řasenkou zažila snad každá z nás. V létě se v důsledku pocení obtiskává na horní víčko, ale i dolů pod oči a o tom, jak vypadá po koupání, snad ani nemluvíme. Nejlepší je samozřejmě řasenku úplně vynechat, ale naprosto chápeme, že se někdo bez ní cítí jako nahý. Jsou tedy tři možnosti! Buď si nechte řasy nabarvit a každý den je jen natočte kleštičkami, vyzkoušejte voděodolnou řasenku, nebo nalepovací řasy, což chce trochu cvik, ale třeba to nakonec bude přesně to, co vám bude přes léto nejvíce vyhovovat.

Oloupaný lak na nehty

Dokonale nalakované nehty nevydrží příliš dlouho, a co teprve v létě, kdy se často koupeme, sportujeme nebo třeba pracujeme na zahrádce. Než nad lakováním nehtů zlomíte hůl, vyzkoušejte tyhle malé triky. V létě vsaďte na nude odstíny nebo laky se třpytkami, u kterých nejsou nedokonalosti tak viditelné jako třeba u červeného nebo černého laku. Nehty nezapomeňte důkladně odmastit, pak naneste jednu vrstvu podkladového laku, který vyhladí povrch nehtu a zařídí, aby lak perfektně přilnul. Když tato vrstva zaschne, naneste první a potom také druhou vrstvu vámi vybraného laku. A na závěr přichází poslední krok, kdy nehty natřete takzvaným top coatem, který manikúře prodlouží životnost.

Tipy na produkty najdete v galerii: