Krásný retro doplněk, který musíte během léta aspoň jednou zkusit

Nosila je Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i Catherine Deneuve. Řeč je o mašlích do vlasů, které se letos v létě opět hlásí o slovo! 

Mašle ve vlasech je samozřejmě trochu ošemetný doplněk, protože jsou primárně roztomilé. Navíc velmi záleží, kam si takovou mašli připevníte nebo uvážete. Zcela jinak působí dva copy nebo culíky s mašlemi, ty by skutečně měly zůstat vyhrazené pro malé holky (a Brigitte Bardot s Audrey Hepburn).

O řád dospěleji už působí culík vyčesaný na temeni a nejelegantněji pak culík nebo drdůlek upevněný v týlu – i když ho dozdobíte mašlí, můžete si být jistá, že vypadáte jako dáma.

Letos rovněž slaví comeback falešný culík, který si také říká o mašli. K vidění byl třeba na poslední přehlídce Chanel a nekonečnou inspiraci opět nabízí nesmrtelné francouzské ikony Brigitte Bardot s Catherine Deneuve. Jejich účesy byly samozřejmě založeny i na maxi objemu, který letos není třeba. V kurzu je nenucenost a přirozená textura vlasů.

Co se týče samotných mašlí – letí jak tenké stužky uvázané na kličku, tak i výrazné látkové mašle, jejichž zdobnost umocňuje samet, satén popřípadě transparentní šifon. Asi vám nemusíme připomínat, že k takovému doplňku pak stačí ten nejjednodušší outfit.

Loading
Loading
Loading

Kde koupit mašli do vlasů? Tipy najdete ve fotogalerii.